Sytuacja na froncie - Wróg nadal koncentruje wysiłki na czterech kierunkach - w ciągu doby było 29 starć

Sytuacja na froncie - Wróg nadal koncentruje wysiłki na czterech kierunkach - w ciągu doby było 29 starć

Ukrinform
Wróg nadal koncentruje swoje główne siły na kierunkach łymańskim, bachmuckim, awdijewskim i marińskim - w ciągu ostatniej doby doszło tu do 29 starć bojowych. Najgorętsze bitwy toczą się o Bachmut i Marinkę.

Poinformował o tym Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na porannym briefingu, informuje Ukrinform.

„Wróg nadal koncentruje swoje główne wysiłki na kierunkach łymańskim, bachmuckim, awdijewskim i marińskim – w ciągu ostatnich 24 godzin na wskazanych obszarach frontu doszło do 29 starć bojowych. Najgorętsze bitwy toczą się o Bachmut i Marinkę” - powiedziano.

Dziś Federacja Rosyjska po raz kolejny przeprowadziła zmasowany atak powietrzno-rakietowy na Ukrainę. Szczegółowe informacje zostaną ujawnione później.

W ciągu ostatnich 24 godzin wróg przeprowadził 39 nalotów rakietowych i 39 z powietrza, a także 50 ataków z systemów salw rakietowych.

Prawdopodobieństwo dalszych ataków rakietowych i lotniczych na całym terytorium Ukrainy pozostaje bardzo wysokie.

Na kierunkach wołyńskim i poliskim sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie.

Na kierunkach siwierskim i słobożańskim nieprzyjaciel ostrzeliwał moździerzami i artylerią miejscowości: Leoniwka obwodu czernihowskiego; Studenok, Bojaro-Leżaczi, Myropillia, Mezeniwka, Pawliwka i Basiwka w obwodzie sumskim, a także Staryca, Sylikonowe, Ohircewe, Hatyszcze, Nesterne, Budarki w obwodzie charkowskim.

Na kierunku kupiańskim - ostrzelano z artylerii i moździerzy miejscowości: Kamionka, Kołodiazne, Fyholiwka, Nowomłyńsk, Dworiczna, Zapadne, Masjutiwka, Łyman Perszy, Tabajwka, Berestowe z obwodu charkowskiego i Stelmachiwka z obwodu ługańskiego.

Na kierunku łymańskim - w ciągu minionej doby nieprzyjaciel nie prowadził działań ofensywnych. Przeprowadzono naloty na tereny miejscowości: Biłohoriwka. Ostrzelano z artylerii miejscowości: Makijewka i Biłohoriwka w obwodzie ługańskim oraz Wierchnokamianskie i Spirne w obwodzie donieckim.

Na kierunku bachmuckim - wróg kontynuuje działania ofensywne. Trwają walki o Bachmut. Również w ciągu dnia nieprzyjaciel prowadził nieudane akcje ofensywne miejscowości: Iwanowskie. Przeprowadzał naloty w rejonie miejscowości: Bohdaniwka, Bachmut i Predteczyne. Ostrzelano miejscowości: Wasiukiwka, Zalizniańskie, Orichowo-Wasyliwka, Iwanowskie, Bachmut, Czasiw Jar, Hryhoriwka, Bohdaniwka, Biała Góra i region na północ od Doniecka.

Na kierunku awdijewskim nieprzyjaciel prowadził bezskutecznie działania ofensywne w rejonach miejscowości: Sewerne i Perwomajskie. Przeprowadził też naloty na rejonach miejscowości: Nowokalinowe, Awdijwka. Prowadził ostrzał artyleryjski miejscowości: Nowokalinowe, Berdyczi, Awdijiwka, Tonenke, Perwomajskie, Karliwka i Newelske w obwodzie donieckim.

Na kierunku marińskim jednostki sił obrony odparły liczne ataki wroga w rejonie Marinki, a także atak w okolicy Nowomychajliwki. W tym samym czasie wróg kontynuuje niszczenie miejscowości wzdłuż linii styku, prowadzi ostrzał artyleryjski miejscowości: Krasnohoriwka, Marinka i Pobieda w obwodzie donieckim.

Na kierunku szachtarskim - w ciągu dnia nieprzyjaciel prowadził bezskutecznie działania ofensywne w rejonie Nowomychajliwki. Naloty odnotowano w pobliżu miejscowości: Zołota Niva i Welyka Nowosilka. Prowadzono ostrzał zaludnionych obszarów, które znajdują się obok linii konfrontacji zbrojnej. Ostrzelano miejscowości: Szachtarskie, Wuhledar, Nowoukrainka i Preczystiwka w obwodzie donieckim.

Na kierunkach zaporoskim i chersońskim - wróg nadal prowadzi działania obronne. Naloty odnotowano w pobliżu miejscowości:Nowopil. Ostrzelano miejscowości: Burłackie - obwód doniecki; Olhiwske, Czariwne, Biłohiria, Mała Tokmaczka, Nowodanyliwka, Nowoandriiwka, Stepowe, Kamianske i Pławni obwodu zaporoskiego, a także Chersoń.

W związku z dużymi stratami sanitarnymi rosyjscy okupanci coraz częściej wykorzystują cywilne placówki medyczne w osadach do własnych celów. W szczególności w tymczasowo okupowanym Ługańsku Szpital Kolejowy jest wykorzystywany przez okupantów jako szpital wojskowy, w którym leczeni są ranni żołnierze Federacji Rosyjskiej i najemnicy z „Wagnera”.

W ciągu ostatniego dnia Siły Powietrzne Sił Obronnych uderzyły w 7 obszarów, w których skoncentrowany jest personel i sprzęt wojskowy wroga

W ciągu ostatniego dnia zniszczono 21 pocisków manewrujących, a także osiem wrogich UAV różnych typów.

Jednostki wojsk rakietowych i artylerii uderzyły w rejon koncentracji uzbrojenia i sprzętu wojskowego, magazyn amunicji, trzy jednostki artylerii na stanowiskach strzeleckich, przeciwlotniczy kompleks rakietowy wroga, siedem stacji walki radioelektronicznej i stację radiolokacyjną.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-