W Niemczech Zełenski odwiedził bazę wojskową w Akwizgranie, gdzie szkolą się ukraińscy bojownicy

W Niemczech Zełenski odwiedził bazę wojskową w Akwizgranie, gdzie szkolą się ukraińscy bojownicy

wideo
Ukrinform
Podczas pobytu w Niemczech prezydent Wołodymyr Zełenski odwiedził bazę wojskową,w której szkolą się ukraińscy żołnierze.

Jak poinformował Ukrinform, poinformował o tym serwis prasowy głowy państwa .

„W ramach oficjalnej wizyty w Niemczech prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedził bazę wojskową w Akwizgranie, w której szkolą się ukraińscy żołnierze .

Głowa państwa i kanclerz federalny Niemiec Olaf Scholz rozmawiał z ukraińskimi żołnierzami, którzy uczą się w Bundeswehrze” – czytamy w komunikacie.

Jak podkreślono w Kancelarii Prezydenta, Zełenski i Scholz zapoznali się z elementami szkolenia, a także obejrzeli niemiecki sprzęt wojskowy, na którym szkolą się ukraińscy żołnierze i który jest dostarczany Ukrainie.

Prezydent podziękował Kanclerz Federalnej Niemiec za wsparcie misji szkoleniowej dla ukraińskich sił zbrojnych.

Ponadto Wołodymyr Zełenski odznaczył ukraińskich żołnierzy Orderem „Za odwagę” III stopnia.

Jak informowaliśmy, prezydent Wołodymyr Zełenski odwiedził Niemcy 14 maja. Dzień wcześniej głowa państwa odwiedził Włochy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-