Zełenski odwiedził bazę Sił Powietrznych w Holandii

Zełenski odwiedził bazę Sił Powietrznych w Holandii

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wraz z premierem Holandii Markiem Rutte i ministrem obrony Holandii Kaisą Ollongren odwiedzili Bazę Sił Powietrznych.

Jak donosi korespondent Ukrinform, podczas wizyty zademonstrowano przykłady sprzętu wojskowego, który trafił już na Ukrainę. Oprócz sprzętu pokazano także holenderską ekipę, która przygotowywała go do wysyłki na Ukrainę.

„Dziękuję wszystkim w Holandii, którzy nam pomagają. Sprzęt wojskowy trafia stąd na Ukrainę na pole bitwy, bezpośrednio na pole bitwy” – powiedział Zełenski.

Podziękował też za szkolenie ukraińskich żołnierzy i leczenie rannych żołnierzy ukraińskich. A także za specjalistów medycyny sądowej, którzy pomagają i bezpośrednio na miejscu badają rosyjskie zbrodnie wojenne i gromadzą niezbędne dowody, aby doprowadzić Rosję do głównego punktu - do odpowiedzialności karnej.

„Wszystko to przybliża nas do zwycięstwa, naszego wspólnego zwycięstwa, drodzy przyjaciele. Pamiętajcie, zniszczymy rosyjskie zło, tak, będziemy chronić naszą wolność, nasz wspólny europejski styl życia. Broń z tej bazy pomaga naszym obrońcom, chronić życie, normalne życie, wolne życie, z poszanowaniem życia Ukraińców, wszystkich Europejczyków i wszystkich wolnych ludzi świata. Dzięki wszystkim, którzy pomagają. Chwała Ukrainie” – powiedział Zełenski.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-