Zełenski odwiedził granicę Ukrainy z Białorusią i Polską

Zełenski odwiedził granicę Ukrainy z Białorusią i Polską

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski odwiedził granicę Ukrainy z Białorusią i Polską na Wołyniu, podziękował ukraińskiej straży granicznej za ochronę państwa.

Szef państwa poinformował o tym w Telegramie, informuje Ukrinform.

„Wołyń. Granica Ukrainy z Białorusią i Polską. To dla mnie zaszczyt być tutaj dzisiaj, aby podziękować naszym strażnikom granicznym za ochronę granicy państwowej. Za ochronę naszego państwa w Bachmucie. Wiem, jak mocno tam staliście, trzymali Bachmut” - podkreślił prezydent.

Według niego cała Ukraina jest dumna, że ​​mamy tak silnych strażników granicznych.

"Oszczędzajcie siłę, sprawiedliwość i furię, które mamy w obronie naszego państwa. Tylko zwycięstwa dla wszystkich!" - zaznaczył Zełenski.

Jak poinformowano na stronie Prezydenta, głowa państwa zapoznał się z układem granicy państwowej na tym kierunku.

Jak poinformował Prezydent, w celu zapewnienia niezawodnej ochrony ukraińskiej granicy i gotowości do odparcia ewentualnej inwazji wroga z terytorium Białorusi, budowane są zapory inżynieryjne, fortyfikacje i instalacje zdalnego monitoringu.

Straż graniczna pokazała ogrom pracy, jaką wykonano od początku 2022 r. na rzecz wzmocnienia granicy z Białorusią w obwodzie wołyńskim.

Prezydent skontrolował także punkt obserwacyjny i system dwupoziomowych okopów na granicy. Z pozycji punktu obserwacyjnego zademonstrowano, jak prowadzony jest całodobowy nadzór nad linią graniczną za pomocą systemów zdalnego monitoringu wizyjnego. Głowie państwa pokazano systemy wykrywania bezzałogowych statków powietrznych.

Prezydent rozmawiał z wojskowymi Państwowej Służby Granicznej Ukrainy i wręczył im odznaczenia, w szczególności Ordery Bohdana Chmielnickiego III stopnia, „Za odwagę” III stopnia, a także medale „Za służbę wojskową dla Ukrainy”.

Minutą ciszy uczczono pamięć poległych funkcjonariuszy straży granicznej.

Jak poinformował Ukrinform, we wtorek prezydent Wołodymyr Zełenski odwiedził placówkę medyczną w obwodzie połtawskim, w której leczeni są ranni ukraińscy obrońcy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-