Zełenski odwiedził wysunięte pozycje w Awdijiwce

Zełenski odwiedził wysunięte pozycje w Awdijiwce

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski odwiedził wysunięte pozycje ukraińskich obrońców w Awdijiwce w ramach wizyty roboczej w obwodzie donieckim.

Jak poinformował Ukrinform, poinformowało o tym biuro prasowe PO .

W szczególności głowa państwa wysłuchała raportu dowódcy grupy operacyjno-taktycznej „Donieck” na temat sytuacji w rejonie, za który odpowiada.

Prezydent rozmawiał z żołnierzami jednostek piechoty morskiej, desantowej, zmechanizowanej i artylerii, dziękując im za służbę.

„Mam zaszczyt być tutaj dzisiaj, aby podziękować za waszą służbę, za obronę naszej ziemi, Ukrainy, naszych rodzin. Składam życzenia Wam z okazji świąt, Wielkanocy i życzę samych zwycięstw - czego życzę każdemu Ukraińcowi, co jest dla nas wszystkich bardzo ważne. Życzę zdrowia wam wszystkim i waszym rodzinom i szczerze dziękuję każdemu Ukraińcowi za wielką drogę, którą odbywa każdego dnia” – podkreślił.

Pamięć poległych obrońców uczczono minutą ciszy.

Prezydent wręczył także żołnierzom odznaczenia państwowe – Ordery Bohdana Chmielnickiego i „Za Odwagę”. Z kolei obrońcy wręczyli głowie państwa monetę wojskową, szewron i tabliczkę z symbolami 110 brygady zmechanizowanej.

Następnie Zełenski opublikował w Telegramie wideo ze swojej podróży do Awdijwki.

Jak donosi Ukrinform, wojska rosyjskie nadal koncentrują swoje główne wysiłki na prowadzeniu działań ofensywnych na kierunkach kupiańskim, łymańskim, bachmuckim, awdijewskim i marińskim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-