Dania przekaże Ukrainie 100 czołgów Leopard

Dania przekaże Ukrainie 100 czołgów Leopard

Ukrinform
Latem Ukraina zacznie otrzymywać czołgi Leopard-1 z Danii.

Pełniący obowiązki ministra obrony Królestwa Danii Troels Lund Poulsen powiedział o tym podczas briefingu ministrów obrony Danii i Ukrainy w Media Center Ukraina - Odessa, informuje Ukrinform.

„Dostawy Leoparda na Ukrainę rozpoczniemy latem. Patrząc w przyszłość, mam nadzieję, że uda się przekazać około 100 czołgów Leopard-1, co będzie znaczącą pomocą dla ukraińskiej armii” – powiedział Poulsen.

Także p.o. ministra obrony zaznaczył, że w przyszłym miesiącu Ukraina może otrzymać samobieżne działa artyleryjskie CAESAR, na których ukraińskie wojsko już szkoli się na duńskich poligonach.

„W niedalekiej przyszłości usłyszymy warczenie lampartów z duńskim akcentem” – podsumował ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow.

Jak informowaliśmy, minister obrony Ołeksij Reznikow zdementował informacje o umowach dotyczących zakupu francuskich samolotów Mirage przez Ukrainę.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-