Sytuacja w regionach - armia rosyjska ostrzelała w ciągu dnia siedem obwodów Ukrainy

Sytuacja w regionach - armia rosyjska ostrzelała w ciągu dnia siedem obwodów Ukrainy

Ukrinform
Wojska rosyjskie ostrzeliwały w ciągu dnia siedem obwodów Ukrainy.

Jak donosi Ukrinform, jest to wzmiankowane w skonsolidowanej informacji regionalnych zarządów wojskowych o sytuacji w regionach Ukrainy z godziny 9:00 w poniedziałek 27 marca.

W obwodzie czernihowskim wróg uderzył moździerzami w rejon Nowogród-Siwierski trzy razy w ciągu dnia. Dom został uszkodzony. Bez ofiar.

W obwodzie sumskim wczoraj w ciągu dnia Rosjanie ostrzeliwali z artylerii i granatników tereny gmin Esman i Bilopol.

W obwodzie zaporoskim nieprzyjaciel oddał 55 strzałów do 14 miejscowości na linii demarkacyjnej: Orihiw, Mała Tokmaczka, Hulajpole, Olhiwske, Czariwne, Maliniwka, Zaliznyczne, Nowodanyliwka, Połtawka, Biłohiria, Nowoandriiwka, Czerwone, Szczerbaki, Kamieńskie. Trwa wyjaśnianie danych dotyczących zniszczeń i ofiar.

W obwodzie charkowskim

- na kierunku słobożańskim, wojska rosyjskie zaatakowały ponad 15 miejscowości. Wśród nich są Łobaniwka, Mali Prochody, Łypci, Strilecza, Staryca, Ohircewe, Miłowe, Petro-Iwaniwka i Ridkodub.

-na kierunku kupiańskim armia rosyjska prowadziła nieudane akcje ofensywne pod Synkiwką i prowadziła ostrzał artyleryjski w rejonach Kupjanska i Tabajwki

W wyniku ostrzału Kupiańska uszkodzony został wieżowiec, garaż i samochód.

Wróg strzelał z moździerzy i innej broni do wsi Dworiczna. Uszkodzone zostały budynki mieszkalne i gospodarcze.

W obwodzie ługańskim ostrzelano miejscowości: Stelmachiwka, Makiejewka, Newskie, Dibrowa i Biłohoriwka. Wszystkie próby ataków wroga zostały odparte.

Minionej doby do kostnicy w Troickim dostarczono około 100 ciał zmarłych Rosjan. Ponadto do szpitala w tej miejscowości przybyło około 140 ciężko rannych najeźdźców.

W Starobielsku Rosjanie przekształcili oddział chirurgiczny szpitala wielospecjalistycznego w szpital wojskowy.

rosyjscy zaborcy w obwodzie zintensyfikowali naciski na pracowników kontrolowanych organów, instytucji, organizacji i przedsiębiorstw, aby wymusić na nich uzyskanie rosyjskiego paszportu.

W obwodzie donieckim w minionej dobie nieprzyjaciel ostrzeliwał Awdijewkę, Kurachowe, Krasnohoriwkę, Czasów Jar, Niu Jork, Sewerne, Oczeretino, Wielką Nowosiłkę, Drużbę, Karliwkę.

Uszkodzonych zostało sześć budynków mieszkalnych (w tym dwa apartamentowce), przedszkola, sklep, budynek sądu miejskiego oraz hotel koksowni.

W obwodzie w ciągu jednego dnia zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne.

W obwodzie odeskim wczoraj rano w Jużnieńskiej Wspólnocie Terytorialnej (wieś Syczawka) wybuchła nieprzyjacielska mina, uderzając w nadbrzeżne konstrukcje miejsca odpoczynku i podstawę małej jednostki pływającej. Kilka budynków zostało uszkodzonych.

W obwodzie chersońskim w ciągu ostatniego dnia najeźdźcy przeprowadzili 20 ostrzałów - wystrzelili 97 pocisków z ciężkiej artylerii. Cztery osoby zostały ranne.

Dwóch mężczyzn w wieku 24 i 18 lat natknęło się na rosyjską minę na polu w pobliżu wsi Iwaniwka. W wyniku eksplozji jeden z mężczyzn stracił obie nogi.

W pobliżu wsi Kostyrka mężczyzna dokonywał oględzin pola i natknął się na minę pozostawioną przez wroga. 25-letni mieszkaniec został ciężko ranny w wyniku detonacji rosyjskiej miny przeciwpiechotnej „Lepestok”. Według naocznych świadków ofiara zbierała „Lepestki” na polu w pobliżu wsi Iszczenka. Jedna z min eksplodowała w jego rękach. Z obrażeniami rąk i brzucha trafił do szpitala.

Z terenów wyzwolonego od Rosjan regionu ewakuowano kolejne 43 osoby.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-