Sytuacja na froncie - W ciągu ostatniej doby do kostnicy w obwodzie ługańskim przywieziono około 100 ciał rosyjskich żołnierzy

Sytuacja na froncie - W ciągu ostatniej doby do kostnicy w obwodzie ługańskim przywieziono około 100 ciał rosyjskich żołnierzy

Ukrinform
Najeźdźcy nadal ponoszą ciężkie straty. Około 100 ciał zmarłych Rosjan zostało dostarczonych w minioną dobę do kostnicy centralnego szpitala rejonowego w Troickim obwodzie ługańskim.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował tę informację na Facebooku, przekazuje Ukrinform.

„Minionej doby nieprzyjaciel przeprowadził 2 ataki rakietowe i 23 naloty, 38 ostrzałów z systemów rakietowych na pozycje naszych wojsk i infrastrukturę cywilną obszarów zamieszkałych” – czytamy w komunikacie.

„Prawdopodobieństwo przeprowadzenia nalotów rakietowych i powietrznych na całe terytorium Ukrainy pozostaje wysokie, ponieważ wróg stosuje taktykę terroru” - ostrzega Sztab Generalny.

Okupanci koncentrują swoje główne siły na prowadzeniu działań ofensywnych na kierunkach kupiańskim, łymańskim, bachmuckim, awdijewskim i szachtarskim - siły obronne odparły ponad 60 ataków wroga.

Na kierunkach wołyńskim, poliskim, siwierskim i słobożańskim sytuacja operacyjna nie uległa istotnej zmianie i nie wykryto żadnych oznak formowania się grup ofensywnych. Na terytorium Republiki Białoruś trwają działania w zakresie szkolenia bojowego jednostek Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Wróg nadal utrzymuje obecność wojskową w rejonach przygranicznych obwodów kurskiego i biełgorodzkiego. W ciągu ostatnich 24 godzin nieprzyjaciel ostrzeliwał okolice miejscowości: Nowowasyliwka, Ukraińsko, Seredyna-Buda, Bacziwsk, Esman, Atynske, Biłopyllia, Wolfyne, Myropilsk i Pokrowka obwodu sumskiego. W obwodzie charkowskim ostrzelano ponad 15 miejscowości. Wśród nich są: Łobaniwka, Mali Prochody, Łypci, Strilecza, Staryca, Ohircewe, Miłowe, Petro-Iwaniwka i Ridkodub.

Na kierunku kupiańskim i łymańskim - w ciągu dnia nieprzyjaciel prowadził nieudane akcje ofensywne w okolicach miejscowości: Synkiwka, Biłohoriwka i Wesele. Prowadził ostrzał artyleryjski w rejonie miejscowości: Kupjansk i Tabajwka obwodu charkowskiego ; Stelmachiwka, Makiejewka, Newskie, Dibrowa i Biłohoriwka w obwodzie ługańskim oraz Kołodjaz, Siwiersk, Spirne i Wyimka w obwodzie donieckim.

Na kierunku bachmuckim - nieprzyjaciel kontynuuje szturm Bachmutu, który jest w posiadaniu naszych obrońców, a także atakuje rejony miejscowości: Bohdaniwka i Iwanowski obwodu donieckiego. Ostrzelał ponad 20 miejscowości, w tym Orichowo-Wasyliwka, Bachmut, Czasiw Jar, Stupoczki, Ołeksandro-Szultyne, Ozarianiwka, Sewerne i Toreck.

Na kierunkach awdijewskim, marińskim nieprzyjaciel przeprowadził nieudane ofensywy w okolicy miejscowości: Nowobachmutiwka, Nowokalinowe, Awdijiwka, Siewierna, Perwomajskie, Newelske, Krasnohoriwka i Marinka. Ponad 15 miejscowości, w szczególności Paraskowiwka, Nowokalinowe, Krasnohoriwka, Kamianka, Awdijiwka, Sewerne, Perwomajske i Marinska w obwodzie donieckim, zostało poddanych licznemu ostrzałowi wroga.

Na kierunku szachtarskim nieprzyjaciel ostrzeliwał rejony miejscowości: Pobieda, Nowomychajliwka, Wuhledar, Preczystiwka i Wielka Nowosilka w obwodzie donieckim.

Na kierunkach zaporoskim i chersońskim - wróg nadal broni się. Ostrzelał ponad 30 miejscowości, w szczególności: Olhiwske, Czerwony, Czariwne, Biłohiria, Orihiv w obwodzie zaporoskim; Respublikaniec, Odradokamianka, Tomariny, Nowosiłka, Olhiwka i Sadowe z obwodu chersońskiego i Chersoń.

Rosyjskie siły okupacyjne nadal ponoszą ciężkie straty. Na przykład w Troickim w obwodzie ługańskim w ciągu minionej doby do kostnicy centralnego szpitala rejonowego dostarczono około 100 ciał zmarłych Rosjan. Ponadto na leczenie przybyło około 140 ciężko rannych okupantów.

„Ostatniego dnia nasze lotnictwo przeprowadziło 3 naloty na obszary, na których skoncentrowali się okupanci. W tym samym czasie jednostki wojsk rakietowych i artylerii uderzyły w 1 punkt kontrolny, 4 obszary koncentracji siły roboczej przeciwnika, uzbrojenia i sprzętu wojskowego, radioelektroniczną stację bojową oraz magazyn amunicji przeciwnika” – podsumował Sztab Generalny Sił Zbrojnych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-