Najeźdźcy ostrzelali punkt niezłomności w Kostiantyniwce – zginęły 3 osoby

Najeźdźcy ostrzelali punkt niezłomności w Kostiantyniwce – zginęły 3 osoby

zdjęcie
Ukrinform
24 marca o godzinie 01:00 armia Federacji Rosyjskiej wystrzeliła rakiety w punkt niezłomności w Kostiantyniwce w obwodzie donieckim, zabijając trzy osoby.

Jak donosi Ukrinform, Prokuratura Generalna poinformowała o tym w Telegramie .

Według śledztwa, 24 marca o godzinie 01:00 armia rosyjska ostrzeliwała Kostiantyniwkę z kompleksu rakiet przeciwlotniczych S-300.

Jedna z rakiet trafiła w budynek punktu niezłomności, a druga w pobliżu. Pod gruzami zginęły trzy kobiety-przesiedlenki z Bachmutu, Czasowego Jaru i Opytnego. Dwie osoby odniosły obrażenia ciała o różnym stopniu ciężkości.

Na miejscu pracują stróże prawa.

Zgodnie z wytycznymi proceduralnymi Donieckiej Prokuratury Obwodowej wszczęto postępowanie przygotowawcze w postępowaniu karnym w sprawie naruszenia praw i zwyczajów wojennych (część 2 art. 438 Kodeksu karnego Ukrainy).

Jak donosi Ukrinform, według szefa Obwodowej Administracji Wojskowej Pawła Kyrylenko, w dniu 23 marca wojska rosyjskie zabiły trzech cywilów w obwodzie donieckim i raniły kolejnych pięciu.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-