Najeźdźcy ostrzelali punkt niezłomności w Kostiantyniwce – zginęły 3 osoby

Najeźdźcy ostrzelali punkt niezłomności w Kostiantyniwce – zginęły 3 osoby

zdjęcie
Ukrinform
24 marca o godzinie 01:00 armia Federacji Rosyjskiej wystrzeliła rakiety w punkt niezłomności w Kostiantyniwce w obwodzie donieckim, zabijając trzy osoby.

Jak donosi Ukrinform, Prokuratura Generalna poinformowała o tym w Telegramie .

Według śledztwa, 24 marca o godzinie 01:00 armia rosyjska ostrzeliwała Kostiantyniwkę z kompleksu rakiet przeciwlotniczych S-300.

Jedna z rakiet trafiła w budynek punktu niezłomności, a druga w pobliżu. Pod gruzami zginęły trzy kobiety-przesiedlenki z Bachmutu, Czasowego Jaru i Opytnego. Dwie osoby odniosły obrażenia ciała o różnym stopniu ciężkości.

Na miejscu pracują stróże prawa.

Zgodnie z wytycznymi proceduralnymi Donieckiej Prokuratury Obwodowej wszczęto postępowanie przygotowawcze w postępowaniu karnym w sprawie naruszenia praw i zwyczajów wojennych (część 2 art. 438 Kodeksu karnego Ukrainy).

Jak donosi Ukrinform, według szefa Obwodowej Administracji Wojskowej Pawła Kyrylenko, w dniu 23 marca wojska rosyjskie zabiły trzech cywilów w obwodzie donieckim i raniły kolejnych pięciu.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-