Zełenski odwiedził obwód chersoński

Zełenski odwiedził obwód chersoński

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski przebywał w obwodzie chersońskim z wizytą roboczą, gdzie zapoznał się z postępem odbudowy infrastruktury zniszczonej w wyniku rosyjskiej agresji na pełną skalę.

O tym poinformowała służba prasowa głowy państwa, Ukrinform informuje.

Prezydent odwiedził w szczególności wieś Posad-Pokrowske, gdzie zniszczona została duża liczba domów i obiektów infrastruktury społecznej. Poinformowano go, że mieszkańcy stopniowo wracają do wsi, trwa przywracanie prądu i wody, trwa przebudowa ambulatorium.

Zełenski dokonał inspekcji „punktu niezłomności” i jednego z domków mobilnych zainstalowanych we wsi.

Rozmawiał także z mieszkańcami Posad-Pokrowska i pytał o ich aktualne potrzeby. Lokalni mieszkańcy zwrócili uwagę na znaczenie odbudowy zniszczonych domów i przywrócenia dostaw energii elektrycznej.

„Postaramy się odbudować przed zimą. Naszym priorytetowym zadaniem jest energia elektryczna. Woda do picia będzie dostarczana zgodnie z harmonogramem. Teraz zaczną pracować nad planem. Myślę, że wszystko będzie dobrze” – powiedział szef państwa.

Ponadto Zełenski odwiedził jeden z zakładów energetycznych regionu i zapoznał się z sytuacją dotyczącą zaopatrzenia w energię elektryczną miejscowości obwodu chersońskiego, został poinformowany o postępach w przywracaniu dostaw energii elektrycznej na terytoriach okupowanych oraz naprawy sprzętu zniszczonego w wyniku rosyjskiego ostrzału.

Jednocześnie prezydent zapoznał się z działaniami podjętymi w celu przeciwdziałania rosyjskiemu ostrzałowi Chersoniu i innych miejscowości w regionie.

W obwodowym centrum Zełenski skontrolował jeden ze stacjonarnych schronów dla mieszkańców miasta, który ma internet, generator i wyposażone miejsca do wypoczynku.

Prezydent został również poinformowany o pracach związanych z organizacją schronów mobilnych i stacjonarnych w obwodzie chersońskim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-