Zełenski odwiedził rannych żołnierzy w obwodzie charkowskim i wręczył im odznaczenia

Zełenski odwiedził rannych żołnierzy w obwodzie charkowskim i wręczył im odznaczenia

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wizyty roboczej w obwodzie charkowskim odwiedził jedną z placówek medycznych, w których leczy się ukraiński personel wojskowy.

Głowa państwa obejrzał recepcję i oddział chirurgiczny szpitala, informuje Ukrinform, powołując się na służbę prasową Kancelarii Prezydenta.

Zełenski rozmawiał z żołnierzami i wręczał im odznaczenia państwowe i cenne upominki.

Prezydent odznaczył obrońców Orderem Bohdana Chmielnickiego I stopnia, medalami „Za Odwagę” III stopnia, „Obrońcy Ojczyzny” i „Za Służbę Wojskową Ukrainie”.

"Dziękuję za waszą służbę. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia” – powiedział szef państwa.

Wideo: Kancelaria Prezydenta

Prezydent wręczył także odznaczenia III stopnia Danyło Halickiego i „Za odwagę” przedstawicielom Służby Medycznej Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Dziękujemy za każde uratowane życie naszych bohaterów. Życzę zdrowia Wam i Waszym bliskim” – powiedział Zełenski.

Jak informowaliśmy, w środę prezydent Wołodymyr Zełenski odwiedził obwód doniecki, gdzie odwiedził wysunięte pozycje ukraińskiego personelu wojskowego oraz obwód charkowski.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-