Ukraina otrzyma 14 opancerzonych karetek z Luksemburga

Ukraina otrzyma 14 opancerzonych karetek z Luksemburga

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Luksemburg przekazał Ukrainie kolejną partię pomocy humanitarnej, która obejmuje 14 karetek opancerzonych.

Ambasada Ukrainy w Belgii i Luksemburgu informuje o tym na Facebooku, informuje Ukrinform.

„Kolejna partia pomocy humanitarnej zmierza na Ukrainę z Luksemburga, a mianowicie 14 ambulansów pancernych wyprodukowanych przez brytyjską firmę Venari. Pojazdy zostaną wysłane w najbliższym czasie na linię frontu” – czytamy w poście.

Jak zauważono, maszyny te uratują życie ukraińskich obrońców, a także cywilów, którzy nieustannie padają ofiarami barbarzyńskiego rosyjskiego ostrzału.

Przedstawicielstwo dyplomatyczne poinformowało, że akcja została zrealizowana w ramach inicjatywy Wspólnoty Ukraińców w Luksemburgu LUkraine asbl „Ukraina woła”. Jej celem jest zebranie 10 mln euro na zakup 112 karetek i wozów strażackich.

Ambasada wyraziła wdzięczność Ministerstwu Obrony Luksemburga, w szczególności Wicepremierowi - Ministerowi Obrony Luksemburga Francois Bausch, Szefowi Sztabu Generalnego Steve'owi Tullowi, Wiceprzewodniczącemu Grupy Venari Oliverowi Northowi oraz Zespółowi LUkraine.

Jak informowaliśmy, na południu Polski napastnik spalił dwie karetki, które miały pojechać na Ukrainę, do strefy działań wojennych, w ramach pomocy humanitarnej.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-