Ukraina otrzyma 14 opancerzonych karetek z Luksemburga

Ukraina otrzyma 14 opancerzonych karetek z Luksemburga

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Luksemburg przekazał Ukrainie kolejną partię pomocy humanitarnej, która obejmuje 14 karetek opancerzonych.

Ambasada Ukrainy w Belgii i Luksemburgu informuje o tym na Facebooku, informuje Ukrinform.

„Kolejna partia pomocy humanitarnej zmierza na Ukrainę z Luksemburga, a mianowicie 14 ambulansów pancernych wyprodukowanych przez brytyjską firmę Venari. Pojazdy zostaną wysłane w najbliższym czasie na linię frontu” – czytamy w poście.

Jak zauważono, maszyny te uratują życie ukraińskich obrońców, a także cywilów, którzy nieustannie padają ofiarami barbarzyńskiego rosyjskiego ostrzału.

Przedstawicielstwo dyplomatyczne poinformowało, że akcja została zrealizowana w ramach inicjatywy Wspólnoty Ukraińców w Luksemburgu LUkraine asbl „Ukraina woła”. Jej celem jest zebranie 10 mln euro na zakup 112 karetek i wozów strażackich.

Ambasada wyraziła wdzięczność Ministerstwu Obrony Luksemburga, w szczególności Wicepremierowi - Ministerowi Obrony Luksemburga Francois Bausch, Szefowi Sztabu Generalnego Steve'owi Tullowi, Wiceprzewodniczącemu Grupy Venari Oliverowi Northowi oraz Zespółowi LUkraine.

Jak informowaliśmy, na południu Polski napastnik spalił dwie karetki, które miały pojechać na Ukrainę, do strefy działań wojennych, w ramach pomocy humanitarnej.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-