Ukraina osiągnęła największą w swojej historii jedność narodową – Prezydent

Ukraina osiągnęła największą w swojej historii jedność narodową – Prezydent

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Dyplomacja, kultura i dziennikarstwo to sfery, które najbardziej przyczyniają się do zrozumienia przez świat walki Ukraińców i pomocy nam.

Wołodymyr Zełenski powiedział to w wideo, donosi Ukrinform.

Powiedział, że odbył spotkanie z przedstawicielami ukraińskiego środowiska kulturalnego: „Rozmawialiśmy o tym, jak wzmocnić możliwości kultury ukraińskiej w komunikowaniu się ze światem na rzecz wspierania Ukrainy. Dyplomacja, dziennikarstwo i kultura to trzy obszary, które robią najwięcej, aby świat zrozumiał naszą walkę i pomoc”.

Zdaniem Prezydenta bardzo ważne jest, aby doświadczenie wojny na pełną skalę, doświadczenie naszych żołnierzy broniących europejskiej wolności, było opisywane przez Ukraińców.

„Aby nasza kultura, jej aktorzy i jej instytucje mogły zaspokoić zapotrzebowanie na ukraińskie produkty kultury, na zrozumienie ukraińskiej sytuacji” – powiedział głowa państwa.

Podkreślił, że Ukraina osiągnęła największą jedność narodową w swojej historii i zjednoczyła świat. Ukraińcy inspirują setki innych narodów sposobem, w jaki bronią swojego państwa i wolności.

„I dobrze będzie, jeśli to wszystko znajdzie odzwierciedlenie w kulturze ukraińskiej, w naszych instytucjach, w naszym narodzie. Ukraińskie kino, ukraiński teatr, ukraińska literatura, ukraińska muzyka, ukraińskie muzea, ukraińska sztuka wizualna. Aby w tym wszystkim było prawdziwe doświadczenie tych, którzy przechodzą przez wojnę, którzy są na pierwszej linii frontu, którzy naprawdę doświadczają tego, co to znaczy: walcz – wygrasz” – powiedział Zełenski.

Głowa państwa ukraińskiego dodał, że na wspomnianym spotkaniu padło wiele pomysłów. Według niego są rzeczy, które państwo może i powinno robić, i są rzeczy, które zależą od samej wspólnoty kulturowej.

„Jeszcze raz dziękuję uczestnikom spotkania. I dziękuję wszystkim postaciom ukraińskiej kultury za ten rok i za wszystkie lata niepodległości Ukrainy, kiedy staliśmy się silniejsi” – zakończył prezydent.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-