Sytuacja na froncie - Siły obronne uderzyły w dwa centra logistyczne wroga i sześć stacji walki radioelektronicznej.

Sytuacja na froncie - Siły obronne uderzyły w dwa centra logistyczne wroga i sześć stacji walki radioelektronicznej.

Ukrinform
Jednostki wojsk rakietowych i artylerii Sił Zbrojnych Ukrainy uderzyły w punkt kontrolny wojsk rosyjskich, sześć rejonów koncentracji personelu, dwa centra logistyczne, trzy składy amunicji i sześć stacji walki radioelektronicznej.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował tę informację na Facebooku, informuje Ukrinform.

„Ostatniego dnia Federacja Rosyjska przeprowadziła kolejny zmasowany atak rakietowy na krytyczną infrastrukturę naszego kraju i domy ludności cywilnej. Rosyjski agresor nie rezygnuje z zamiarów okupacji Ukrainy. Wróg nadal stosuje taktykę terroru, tym samym rażąco naruszając normy międzynarodowego prawa humanitarnego” – czytamy w komunikacie.

W ostatnim dniu agresor wystrzelił 95 pocisków z różnych baz. Ukraińscy obrońcy zniszczyli 34 pociski. Wróg przeprowadził również 31 nalotów, w szczególności użył 8 UAV Shahed-136, z których połowa została zestrzelona. Ponadto wystrzelił 65 pocisków z wielu wyrzutni rakiet.

Poziom zagrożenia rakietowego utrzymuje się na wysokim poziomie na całym terytorium Ukrainy, ostrzega Sztab Generalny.

Wróg nie ustaje w próbach okrążenia miasta Bachmut. Główne wysiłki koncentrują się na prowadzeniu działań ofensywnych na kierunkach kupiańskim, łymańskim, bachmuckim, awdijewskim i szachtarskim. Ostatniego dnia Siły Obronne odparły 102 ataki najeźdźców na tych terenach.

Na kierunkach wołyńskim, poliskim, siewierskim i słobożańskim - sytuacja operacyjna nie uległa znaczącym zmianom. Federacja Rosyjska utrzymuje obecność wojskową na terytorium Republiki Białoruś, ale nie wykryto formowania się grup ofensywnych. W tym samym czasie wróg kontynuuje sprzęt inżynieryjny w obszarach przygranicznych obwodu kurskiego. W ciągu ostatniego dnia nieprzyjaciel ostrzeliwał artylerią Jelinę obwodu czernihowskiego oraz miejscowości: Seredyna-Buda i Atynske - Sumy i Kozacza, Łopań, Strilecza, Krasne, Wowczańsk i Bołohiwka w obwodzie charkowskim.

Na kierunku kupiańskim i łymańskim - wróg stara się poprawić pozycję taktyczną. Ostrzelano w szczególności miejscowości: Nowomłyńsk, Dworiczna, Hrianykiwka, Zapadne, Kysliwka, Krochmalne i Berestowe w obwodzie charkowskim; Newski, Dibrowa i Czerwonopopiwka w obwodzie ługańskim oraz Rozdoliwka w obwodzie donieckim.

Na kierunku bachmuckim - wróg nie przerywa szturmu Bachmutu. Nasi obrońcy odparli liczne ataki w rejonach miejscowości: Zalizniańskie, Orichowo-Wasyliwka, Dubowo-Wasyliwka, Bachmut i Iwaniwskie. Ostrzelano miejscowości: Wasiukiwka, Zalizniańskie, Minkiwka, Dubowo-Wasyliwka, Bohdaniwka, Bachmut, Kurdiumiwka, Ozarianiwka i Majorsk.

Na kierunkach awdijewskim i szachtarskim nieprzyjaciel przeprowadził nieudane akcje ofensywne w pobliżu miejscowości: Krasnohoriwka, Kamianka, Wodjane, Siewierna, Perwomajskie, Newelske, Marinka, Pobieda, Nowomychajliwka, Wuhledar obwodu donieckiego. Ostrzelano miejscowości: Awdijiwka, Wodjane, Perwomajskie, Georgiiwka, Newelske, Krasnohoriwka, Pobieda, Wuhledar, Preczystiwka i Neskuczne znalazły się pod ostrzałem wroga.

Na kierunkach zaporoskim i chersońskim okupanci bronią się. Ostrzelano obszary miejscowości: Wremiwka, Nowosiłka i Nowopil w obwodzie donieckim; Hulajpole, Zaliznyczne, Hulajpilske, Biłohiria, Mała Tokmaczka, Nowodanyliwka, Nowoandriiwka i Kamiańskie - obwodu zaporoskiego, a także Mychajliwka i Chersoń.

Jak informuje Sztab Generalny, po raz kolejny rosyjscy najeźdźcy, w celu zdyskredytowania Sił Obronnych Ukrainy, dopuszczają się przestępstw na tymczasowo zajętych terenach obwodu chersońskiego. Tym razem mieszkańcy Oleszka dostali się pod ostrzał moździerzowy okupantów.

W Rubiżnym w obwodzie ługańskim wróg umieszcza swoich pracowników w kwaterach mieszkalnych, skrywając się za ludnością cywilną. Personel wojskowy sił okupacyjnych jest zakwaterowany na pierwszym i drugim piętrze, a cywile mieszkają wyżej.

„W ciągu ostatnich 24 godzin Siły Powietrzne przeprowadziły 13 nalotów na rejony koncentracji personelu i sprzętu wojskowego okupantów, a także atak na przeciwlotniczy kompleks rakietowy na stanowisku ogniowym. Jednocześnie jednostki wojsk rakietowych i artylerii uderzyły na stanowisko kierowania ogniem, 6 rejonów koncentracji personelu przeciwnika, 2 centra logistyczne, 3 magazyny amunicji, 6 stanowisk walki radioelektronicznej i 2 wozy przeciwlotnicze” zakończył Sztab Generalny.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-