Od strony morza Mariupola już nie ma. Najnowszy FOTOREPORTAŻ

Od strony morza Mariupola już nie ma. Najnowszy FOTOREPORTAŻ

fotoreportaz
Ukrinform
Od połowy marca walki uliczne w Mariupolu cofnęły się z lewego brzegu i zachodniej części miasta do skrzyżowania alei Budiwelników i Miru, a następnie przesunęły się w stronę morza.

Dziś w tych zniszczonych budynkach trudno rozpoznać swoje rodzinne miasto. Ze względu na rozebrane domy krajobraz uległ zmianie.

I tylko intuicyjnie, poruszając się w boleśnie znajomym kierunku, zaczynasz dokładnie rozumieć, gdzie jesteś.

Oto on - ten kawałek postrzępionego Mariupola. Centrum. Najdroższe mieszkania. Najdogodniejsze lokalizacje.

Dziś tuta nikt nie mieszka. Centrum życia przesunęło się w stronę rynku Kosmos, 20-23 mkr. A tu teraz jest pustynia.

"Bahczik"... Jak tutaj ostrzyliśmy nasze kopie, próbując pokonać "nalewajki". I teraz nie ma o co się kłócić.

Skręcamy w lewo. Wszędzie spalone domy. W marcu latały tu rosyjskie samoloty i patroszyły budynki i drzewa. Śmieci są wszędzie, prawie jak rok temu. I tylko przy "kułakach" i przy pomniku wyzwoliciela – jest porządek i jest czysto.

Na zdjęciu okupantów kompleks sportowy wygląda na niemal nienaruszony. Odbywają się tam imprezy sportowe. Ale tak naprawdę to ruina. Niebezpieczna ruina, w której metalowe konstrukcje mogą w każdej chwili spaść komuś na głowę. Jednak wymogi bezpieczeństwa w mieście znacznie się zmniejszyły w ostatnich miesiącach.

Ale oto jedyny elitarny wieżowiec na placu. Tu mieszkała prawie cała dyrekcja MMK imienia Ilicza z czasów Włodzimierza Bojka. Dom przyjął na siebie rakietę w kwietniu, ale wytrzymał. Teraz jest pusty i splądrowany. Mieszkańcy Mariupola wynosili stamtąd wszystko, nawet półki na kwiaty.

A to jest budynek 134 na ulicy Nahimowa. A dokładniej to, co z niego zostało...

Wracamy na bulwar Chmielnickiego. Ruiny, ruiny, jeszcze raz ruiny i dół. Rosyjski sprzęt już tu pracował. Krok po kroku sprzątają, uporczywie uwalniając nas od życia, karaluchy – ludożercy.

Proszę popatrzeć na ten fragment bulwaru Chmielnickiego. Wygląda dokładnie tak, jak w marcu 2022 roku. Dowód zbrodni rosyjskich.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-