Od strony morza Mariupola już nie ma. Najnowszy FOTOREPORTAŻ

Od strony morza Mariupola już nie ma. Najnowszy FOTOREPORTAŻ

fotoreportaz
Ukrinform
Od połowy marca walki uliczne w Mariupolu cofnęły się z lewego brzegu i zachodniej części miasta do skrzyżowania alei Budiwelników i Miru, a następnie przesunęły się w stronę morza.

Dziś w tych zniszczonych budynkach trudno rozpoznać swoje rodzinne miasto. Ze względu na rozebrane domy krajobraz uległ zmianie.

I tylko intuicyjnie, poruszając się w boleśnie znajomym kierunku, zaczynasz dokładnie rozumieć, gdzie jesteś.

Oto on - ten kawałek postrzępionego Mariupola. Centrum. Najdroższe mieszkania. Najdogodniejsze lokalizacje.

Dziś tuta nikt nie mieszka. Centrum życia przesunęło się w stronę rynku Kosmos, 20-23 mkr. A tu teraz jest pustynia.

"Bahczik"... Jak tutaj ostrzyliśmy nasze kopie, próbując pokonać "nalewajki". I teraz nie ma o co się kłócić.

Skręcamy w lewo. Wszędzie spalone domy. W marcu latały tu rosyjskie samoloty i patroszyły budynki i drzewa. Śmieci są wszędzie, prawie jak rok temu. I tylko przy "kułakach" i przy pomniku wyzwoliciela – jest porządek i jest czysto.

Na zdjęciu okupantów kompleks sportowy wygląda na niemal nienaruszony. Odbywają się tam imprezy sportowe. Ale tak naprawdę to ruina. Niebezpieczna ruina, w której metalowe konstrukcje mogą w każdej chwili spaść komuś na głowę. Jednak wymogi bezpieczeństwa w mieście znacznie się zmniejszyły w ostatnich miesiącach.

Ale oto jedyny elitarny wieżowiec na placu. Tu mieszkała prawie cała dyrekcja MMK imienia Ilicza z czasów Włodzimierza Bojka. Dom przyjął na siebie rakietę w kwietniu, ale wytrzymał. Teraz jest pusty i splądrowany. Mieszkańcy Mariupola wynosili stamtąd wszystko, nawet półki na kwiaty.

A to jest budynek 134 na ulicy Nahimowa. A dokładniej to, co z niego zostało...

Wracamy na bulwar Chmielnickiego. Ruiny, ruiny, jeszcze raz ruiny i dół. Rosyjski sprzęt już tu pracował. Krok po kroku sprzątają, uporczywie uwalniając nas od życia, karaluchy – ludożercy.

Proszę popatrzeć na ten fragment bulwaru Chmielnickiego. Wygląda dokładnie tak, jak w marcu 2022 roku. Dowód zbrodni rosyjskich.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-