Sytuacja na froncie - Siły Zbrojne Ukrainy w ciągu doby odparły ataki wroga w pobliżu 10 miejscowości

Sytuacja na froncie - Siły Zbrojne Ukrainy w ciągu doby odparły ataki wroga w pobliżu 10 miejscowości

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Wróg prowadzi działania ofensywne na kierunkach Liman, Bachmut, Awdijów i Nowopawliw. W innych kierunkach - defensywny. Siły obronne odparły ataki wroga w pobliżu 10 miejscowości.

Poinformował o tym na Facebooku Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, informuje Ukrinform.

„Wróg prowadzi działania zaczepne na kierunkach łymańskim i awdijewskim, bachmuckim i nowopawłowskim. Na innych kierunkach się broni. Jednostki WP odparły ataki okupantów w rejonach miejscowości: Biłohoriwka - obwód ługański, oraz Jampoliwka, Rozdolówka, Wasiukiwka, Paraskowijewka, Bachmut, Iwaniwskie, Kliszczijewka, Kurdiumiwka i Ozerjaniwka obwodu donieckiego” – czytamy w komunikacie.

W ciągu ostatniego dnia wróg przeprowadził naloty i trzy ataki rakietowe, z których jeden trafił w Charków. Przeprowadził 44 ataki z systemów rakietowych, w szczególności na tereny zaludnione. Wśród ludności cywilnej są ranni i zabici.

Zagrożenie rosyjskimi atakami lotniczymi i rakietowymi na terytorium Ukrainy pozostaje wysokie.

Na kierunkach wołyńskim, poliskim, siewierskim i słobożańskim sytuacja nie uległa istotnej zmianie, nie wykryto żadnych ofensywnych grup wroga.

Moździerzami i artylerią nieprzyjaciel ostrzeliwał rejony miejscowości Chriniwka i Krasny Chutir obwodu czernihowskiego; Wolfyne, Pysariwka i Zapsila - obwodu sumskiego i Odrobiwka, Czerwona Zoria, Weterinarne, Strilecza, Hłybokie, Zelene, Neskuczne, Ternowa, Staryca, Werchnia Pysariwka, Ohircewe, Wowczańsk, Budarki i Nowomłyńsk obwodu charkowskiego.

Na kierunku kupiańskim ostrzelano rejony miejscowości: Dworiczna, Wilszana, Synkiwka, Petropawłowska, Piszczane, Krochmalne, Berestowe, Zeleny Gay, Wyszniewo w obwodzie charkowskim oraz Nowoseliwske, Stelmachiwka i Andrijwka w obwodzie ługańskim.

Na kierunku łymańskim - zostały zniszczone przez ogień wroga: Makijewka, Płoszczanka, Czerwonopopiwka, Newskie, Kreminna i Dibrowa obwodu ługańskiego i Terna i Jampoliwka w obwodzie donieckim.

Na kierunku bachmuckim - ogień dotknął miejscowości: Spirne, Berestowe, Biłohoriwka, Rozdoliwka, Bachmut, Drużba i Niu Jork obwodu donieckiego.

Na kierunku awdijewskim zostały dotknięte ogniem okupantów: Piwniczne, Wodjane, Perwomajska Krasnohoriwka, Georgiiwka, Marinka i Nowomychajliwka

Na kierunku nowopawłowskim ostrzałem objęto miejscowości: Bohojawlenka, Wuhledar, Neskuczne i Welyka Nowosiłka z obwodu donieckiego

Na kierunku zaporoskim - obszary ponad 15 miejscowości zostały dotknięte ogniem artyleryjskim wroga, w szczególności Wremiwka i Nowopil w obwodzie donieckim; Połtawka, Maliniwka, Czerwone, Hulajpole, Czariwne, Nowodanyliwka, Orihiv, Nowoandriiwka obwodu zaporoskiego i Nikopol - obwód dniepropetrowski.

Na kierunku chersońskim rosyjscy okupanci ostrzeliwali przedmieścia i miasto Chersoniu. Są ofiary wśród ludności cywilnej.

Wróg nadal ponosi straty. 28 stycznia około 20 ciał zmarłych okupantów z obwodów Nowobachmutiwka i Majorsk zostało przywiezionych do jednej z lokalnych kostnic w miejscowości Gorłówka w obwodzie donieckim.

W ciągu dnia nasze samoloty uderzyły w przeciwlotniczy kompleks rakietowy przeciwnika i 2 razy w rejony koncentracji okupantów. Jednostki wojsk rakietowych i artylerii Sił Obronnych Ukrainy uderzyły w 2 stacje radarowe, magazyn amunicji i jeden inny ważny obiekt wroga.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-