Sytuacja na froncie - Siły Zbrojne Ukrainy uderzyły w cztery punkty kontrolne wroga i magazyn amunicji

Sytuacja na froncie - Siły Zbrojne Ukrainy uderzyły w cztery punkty kontrolne wroga i magazyn amunicji

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W ciągu dnia jednostki Wojsk Rakietowych i Artylerii Wojsk Obrony Terytorialnej uderzyły w cztery punkty kontrolne wojsk rosyjskich, dwa rejony koncentracji artylerii, magazyn amunicji i dwa inne ważne obiekty.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował tę informację na Facebooku, informuje Ukrinform.

„W ciągu ostatniej doby nieprzyjaciel przeprowadził 44 naloty. 18 z nich - przy użyciu UAV Shahed-136. Wszystkie drony kamikaze zostały zestrzelone. Wystrzelił 70 pocisków, z których 47 zostało zniszczonych. Ponadto przeprowadził 125 ataków z systemów rakietowych.

„Niestety, w wyniku ataków wroga zginęła ludność cywilna, a obiekty cywilne zostały zniszczone” – czytamy w komunikacie.

Zagrożenie atakami powietrznymi i rakietowymi na całym terytorium Ukrainy pozostaje wysokie – dodał Sztab Generalny.

Jednostki Sił Zbrojnych minionego dnia odparły ataki okupantów w rejonach miejscowości: Płoszczanka, Newskie i Czerwonopopiwka w obwodzie ługańskim oraz Wierchnokamiańskie, Paraskowijewka, Bachmut, Kliszczijewka, Wodjane, Newelske, Marynka i Wuhledar w obwodzie donieckim.

Na kierunkach wołyńskim, poliskim, siewierskim i słobożańskim sytuacja pozostaje stabilna - nie wykryto żadnych wrogich grup ofensywnych. Trwają jednak wspólne szkolenia, pod przykrywką których Federacja Rosyjska buduje grupę lotniczą na terytorium Białorusi.

Artyleryjskiego ostrzału doznały obszary miejscowości: Tymonowycze i Sienkiwka obwodu czernihowskiego, Tymofijwka, Pawliwka i Wełyka Pysariwka w obwodzie sumskim, a także Strilecza, Ternowa, Warwariwka, Staryca, Wowczańskie Chutory, Ochrimiwka, Budarki, Kolodiazne i Nowomłyńsk w obwodzie charkowskim.

Na kierunku kupiańskim nieprzyjaciel ostrzeliwał rejony miejscowości:Dworiczna, Synkiwka, Podole, Orlanka, Piszczane, Tabajwka, Berestowe i Łozowa w obwodzie charkowskim; Stelmachiwka w obwodzie ługańskim, a także Iwanówka w obwodzie donieckim.

Na kierunku łymańskim pod ostrzałem nieprzyjaciela znalazły się miejscowości Makiejewka , Newski, Czerwonopopiwka, Kreminna, Dibrowa i Kuzmyne obwodu ługańskiego oraz Jampoliwka obwodu donieckiego.

Na kierunku bachmuckim - pod nieprzyjacielskim ostrzałem znalazły się miejscowości: Spirne, Biłohoriwka, Rozdoliwka, Krasna Góra, Paraskowiwka, Bachmut, Kliszczijewka, Biała Góra, Piwniczne i Niu Jork obwodu donieckiego .

Na kierunku awdijewskim zostały dotknięte ogniem okupantów: Berdyczi, Awdijiwka, Wodjane, Krasnohoriwka, Georgiwka i Marinka

Na kierunku nowopawłowskim ostrzałem objęto miejscowości: Wuhledar, Wełyka Nowosiłka i Wremiwka z obwodu donieckiego

Na kierunku zaporoskim - ponad 20 miejscowości zostało dotkniętych ogniem artyleryjskim, w szczególności Nowopil w obwodzie donieckim, a także Połtawka, Czerwone, Hulajpole, Zaliznyczne, Mała Tokmaczka, Nowodanyliwka, Orihiv, Nowoandriiwka i Stepowe w obwodzie zaporoskim i Wyszczetarasiwka w obwodzie dniepropietrowskim.

Na kierunku chersońskim okupanci ponownie ostrzelali Chersoń.

„W ciągu minionej doby nasze lotnictwo przeprowadziło 8 nalotów na rejony koncentracji przeciwnika, a także na pozycje ich przeciwlotniczego systemu rakietowego. Ponadto zestrzelono 3 nieprzyjacielskie bezzałogowe samoloty rozpoznawcze. Siły Obronne Ukrainy uderzyły w 4 punkty kontrolne, obszar koncentracji personelu sił wroga, 2 obszary koncentracji artylerii, magazyn amunicji i 2 inne ważne obiekty wroga” – podsumował Sztab Generalny Sił Zbrojnych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-