Prezydent - W tym roku musimy położyć kres rosyjskiej agresji

Prezydent - W tym roku musimy położyć kres rosyjskiej agresji

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Trzeba w tym roku położyć kres rosyjskiej agresji, nie odkładając żadnej z tych okazji obronnych, które mogą przyspieszyć pokonanie terrorystycznego państwa.

Wołodymyr Zełenski powiedział to w wideo, donosi Ukrinform.

Życzę wam zdrowia, drodzy Ukraińcy!

Dziś są nowe i mocne wyniki naszego maratonu dyplomatycznego.

Francja przenosi europejskie wsparcie obronne dla Ukrainy na nowy poziom i dziękuję prezydentowi Macronowi za to przywództwo.

Otrzymamy więcej pojazdów opancerzonych, w tym francuskie lekkiecczołgi bojowe. To jest jasny sygnał dla wszystkich innych naszych partnerów: nie ma racjonalnego powodu, dla którego czołgi w stylu zachodnim nie zostały jeszcze dostarczone na Ukrainę. A to jest bardzo ważne, aby przywrócić bezpieczeństwo wszystkim Ukraińcom i pokój wszystkim Europejczykom.

Taki sygnał jest niezwykle istotny przed nowym „Ramsteinem”. Trzeba w tym roku położyć kres rosyjskiej agresji i nie opóźniać żadnej z tych okazji obronnych, które mogą przyspieszyć pokonanie terrorystycznego państwa. Nowoczesne zachodnie pojazdy opancerzone, czołgi w zachodnim stylu to tylko jedna z tych kluczowych możliwości.

Chcę dzisiaj podziękować Danii - po rozmowie z panią premier Frederiksen. Poinformowałem ją o aktualnej sytuacji na froncie, że Rosja planuje kolejną falę agresji na najbliższe miesiące. Musimy sprawić, by ta fala była ostatnią - nie ma szans na rewanż dla terrorystów.

Słyszałem dziś silne poparcie Danii dla Ukrainy, chęć wspólnego wzmocnienia naszych pozycji w walce z agresją. I bardzo ważne jest, że w tym roku Dania będzie chronić bezpieczeństwo i interesy Europy oraz prawo międzynarodowe w taki sam sposób, jak po 24 lutego.

Rozmawiałem dziś z prezydentem Rumunii. To była ważna i różnorodna rozmowa. Podziękowałem Panu Prezydentowi za poziom współpracy, jaki osiągnęliśmy w zeszłym roku. Dotyczy to również współpracy politycznej, obronnej i gospodarczej. Wspólnie zrobiliśmy wiele dla ochrony regionu Morza Czarnego. Jestem pewien, że w tym roku zrobimy jeszcze więcej.

Jak już powiedziałem, taką działalność dyplomatyczną będę kontynuował każdego dnia – ten maraton negocjacji z przywódcami państw partnerskich i przyjaciółmi Ukrainy na całym świecie. Odpowiedzieliśmy już i będziemy reagować bardzo konkretnie i skutecznie na każdą nową próbę agresora dodatkowej mobilizacji i rzucenia czegoś innego przeciwko Ukrainie. Dokładnie tym, co jest potrzebne na polu bitwy i do ochrony całego terytorium naszego państwa.

Każdy z naszych partnerów będzie miał bardzo szczegółowe informacje na temat naszych potrzeb w zakresie ochrony. I wszyscy mamy ten sam cel: jak najszybszy kres rosyjskiej agresji, jak najszybsze przywrócenie niezawodnego i trwałego pokoju.

Dyskutujemy o naszej inicjatywie – naszej formule pokoju – ze wszystkimi przywódcami. To dziesięć jasnych punktów. Wszystkie elementy bezpieczeństwa, nasza integralność terytorialna, całkowite wycofanie wojsk rosyjskich z terytorium Ukrainy i pełne zagwarantowanie sprawiedliwości, czyli ukaranie wszystkich winnych tej agresji i zbrodni przeciwko Ukrainie i Ukraińcom, a także odszkodowania za wszelkie szkody wyrządzone Ukrainie kosztem majątku państwa terrorystycznego.

Dziś chciałbym wyrazić uznanie dla naszych bojowników na kierunku bachmuckim, w szczególności jednostce specjalnej „Szaman”, a także straży granicznej oddziału ługańskiego, którzy wraz z bojownikami Międzynarodowej Legii Obrony Ukrainy, zadali przeciwnikowi liczne straty i wybili okupantów z ich pozycji na obrzeżach Bachmutu. To dobry wynik i dziękuję za niego.

Każdy taki wynik i każdy dzień niepowodzenia wroga na kierunku bachmuckim i ogólnie w Donbasie jest znaczącym osłabieniem państwa agresora. Od pół roku okupanci odkładają termin, w którym spodziewają się zajęcia całego Donbasu. Czekaliśmy do Nowego Roku - i nasi obrońcy znów odnoszą sukcesy. Okupanci stale zwiększają swoje siły w obwodzie donieckim – robią to do dziś. I każdy taki dzień z naszymi sukcesami jest nowym dowodem szaleństwa samego pomysłu ataku na Ukrainę. Jeśli tylko takie wieści z frontu mogą przywrócić wszystkim w Rosji poczucie rzeczywistości, trzeba będzie je w jak największym stopniu zapewnić.

I trzeba zrozumieć, jak trudne i bolesne jest to zadanie. Ale nie ma innego sposobu. Terroryści muszą przegrać pomimo wszystkiego, co robią, aby się wzmocnić.

Dziękuję naszym obrońcom Bachmutu!

Dziękuję wszystkim naszym żołnierzom, którzy wytrzymują napór w kierunku Soledar i bronią pozycji!

Dziękuję oczywiście wszystkim naszym bojownikom, którzy przekazują całkiem zachęcające wieści z obwodu ługańskiego i niektórych południowych regionów naszego kraju!

Dziękuję wszystkim, którzy walczą za Ukrainę!

Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagają!

Chwała Ukrainie!

Wideo: Kancelaria Prezydenta

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-