Zełenski - pierwszej nocy Nowego Roku wojsko zestrzeliło 45 „Szahidów”, 33 – na rachunku Siły Powietrznych

Zełenski - pierwszej nocy Nowego Roku wojsko zestrzeliło 45 „Szahidów”, 33 – na rachunku Siły Powietrznych

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Pierwszej nocy roku ukraińskie wojsko zestrzeliło 45 szahidów.

Odnotował to prezydent Wołodymyr Zełenski w swoim wystąpieniu na zakończenie 312. dnia wojny.

„Nowy rok, nowy dzień, nowe wyniki. Pierwszej nocy roku zestrzelono 45 „Szahidów”. Dziękuję naszym Siłom Powietrznym - pilotom i strzelcom przeciwlotniczym: 33 "Szahidów" na ich koncie. Dzięki obronie przeciwlotniczej naszych Wojsk Lądowych - kolejne 12 zestrzelonych irańskich dronów. Dobra robota, chłopaki!” – powiedział.

Zdaniem prezydenta „rosyjscy terroryści jak byli żałośni, tak i rozpoczęli ten rok. Nasi obrońcy spisali się dobrze i 1 stycznia pokazali się bardzo dobrze.

Zdaniem Zełenskiego , w tych dniach było jasne, jak bardzo oddaliliśmy się mentalnie od Rosji i od tego, co Rosja „gotuje”.

„Nasze poczucie jedności, autentyczności, samo życie – to wszystko tak bardzo kontrastuje z lękiem, który panował w Rosji. Oni się boją. To jest odczuwalne.

I słusznie się boją. Bo stracą. Drony, rakiety, wszystko inne im nie pomoże. Ponieważ jesteśmy razem. I są tylko razem ze strachem. I nie wezmą Ukrainy kolejnego roku” – podkreślił.

Na koniec prezydent podziękował ukraińskim wojskom, które bronią naszych granic, oraz pracownikom energetyki, którzy całą dobę pracują nad przywróceniem dostaw energii elektrycznej.

Jak donosi Ukrinform, w noworoczną noc siły obrony powietrznej zniszczyły 45 irańskich dronów Shahed-131/136 kamikaze, które zostały użyte przez rosyjskich najeźdźców do ataku na Ukrainę.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-