Zełenski - Sytuacja w Donbasie jest trudna, dziękuję chłopcom, którzy stoją twardo na pozycjach

Zełenski - Sytuacja w Donbasie jest trudna, dziękuję chłopcom, którzy stoją twardo na pozycjach

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Sytuacja w Donbasie jest trudna i bolesna. Okupanci wykorzystują wszystkie dostępne im zasoby – a są to znaczne zasoby – aby się chociaż trochę posunąć.

Podkreślił to prezydent Wołodymyr Zełenski w swoim wieczornym wystąpieniu wideo , donosi Ukrinform.

Wideo : Kancelaria Prezydenta, Telegram

Życzę wam zdrowia, drodzy Ukraińcy!

Krótka relacja z dzisiejszego dnia - kolejny dzień w kolejnym tygodniu naszego oporu.

Pierwszy to front - Bachmut, Kreminna i inne rejony Donbasu, które teraz wymagają maksymalnej siły i koncentracji.

Sytuacja jest tam trudna, bolesna. Okupanci wykorzystują wszystkie dostępne im zasoby – a są to znaczne zasoby – aby się chociaż trochę posunąć.

I dziękuję wszystkim naszym chłopcom, którzy stoją na swoich pozycjach, stoją mocno, a mimo to znajdują okazje, by nie tylko nic nie stracić, ale wybić okupantów -„minusować” ich.

Dziś chcę uczcić 10. oddzielną brygadę szturmową za schwytanie okupantów w obwodzie donieckim. To jest bardzo ważne. To pozwoli nam uwolnić więcej Ukraińców.

Chcę uczcić także 80. i 95. oddzielne brygady desantowo-szturmowe za pomyślne zniszczenie sił wroga na kierunku łymańskim. Dobra robota chłopaki! Im więcej tracą okupanci, tym więcej czasu zyskujemy wszyscy dla Ukrainy.

Drugi to energia.

Chcę podziękować wszystkim pracownikom firm energetycznych, wszystkim ekipom remontowym za to, że w tę sobotę i niedzielę - w Wigilię i Boże Narodzenie - można było dać ludziom więcej prądu.

Oczywiście deficyty utrzymują się. Odłączenia trwają. Od dzisiejszego wieczora w różnych regionach Ukrainy odłączonych jest około 9 milionów ludzi. Jednak liczba i czas trwania przerw w dostawie energii elektrycznej wciąż stopniowo maleje. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten wynik był możliwy.

Dzisiaj odbyłem specjalne spotkanie z przedstawicielami rządu w sprawie sytuacji w energetyce i infrastrukturze. Przygotowujemy się na przyszły rok - i to nie tylko na zimowe miesiące. Istnieją zagrożenia, które musimy wyeliminować. Są kroki, które należy podjąć. A państwo na pewno je zrobi.

Trzecia sprawa jest taka, że dzisiaj odbyłem rozszerzone spotkanie w sprawie wyników wizyty w USA i realizacji porozumień.

Nie będziemy tracić czasu. Szybko zrealizujemy wszystko, co zostało uzgodnione w Waszyngtonie. Tak dużo jak to możliwe.

I jeszcze jedno. Dziś rozmawiałem z premierem Indii. W przyszłym roku to Indie będą przewodzić grupie G20. Życzyłem panu Modiemu owocnej prezydentury, i to owocnej nie dla nikogo konkretnego, ale dla wszystkich na świecie, którzy cenią sobie pokój.

Indie mogą być bardziej aktywne w wysiłkach na rzecz zakończenia agresji, więc mam nadzieję, że w nadchodzącym roku możemy razem zrobić więcej dla globalnej stabilności.

Dziękuję wszystkim, którzy pracują dla Ukrainy, niezależnie od tego, czy jest to święto, weekend czy dzień powszedni! Dziękuję wszystkim, którzy walczą za Ukrainę!

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają naszemu krajowi!

I proszę, nie zapomnijcie być przygotowani na rosyjskie ataki rakietowe lub prowokacje. Przygotowuje się obrona powietrzna, przygotowuje się państwo i wszyscy muszą się przygotować. Proszę zwrócić uwagę na syreny.

Chwała Ukrainie!

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-