Zełenski nagrodził obrońców Bachmuta i odwiedził wysunięte pozycje

Zełenski nagrodził obrońców Bachmuta i odwiedził wysunięte pozycje

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Podczas wizyty w obwodzie donieckim prezydent Wołodymyr Zełenski rozmawiał z wojskiem broniącym Bachmuta, odwiedził wysunięte pozycje jednej z brygad, wysłuchał raportu o sytuacji operacyjnej i wręczył obrońcom odznaczenia państwowe.

Poinformował o tym rzecznik prasowy głowy państwa Serhij Nykyforow na Facebooku, informuje Ukrinform.

„Wołodymyr Zełenski odbył służbową podróż do obwodu donieckiego, gdzie spotkał się z ukraińskim personelem wojskowym broniącym Bachmut” – napisał rzecznik.

Według niego prezydent zwiedził wysunięte pozycje jednej z brygad zmechanizowanych, który walczy z wrogiem na podejściach do miasta i wysłuchał raportu dowódcy o sytuacji operacyjnej, wsparciu logistycznym i propozycjach dalszych działań.

Nykyforow poinformował, że Zełenski , będąc w rejonie działań wojennych, podziękował ukraińskim żołnierzom za odwagę, stabilność i siłę, jaką wykazują podczas odpierania ataków wroga.

Prezydent wręczył odznaczenia państwowe żołnierzom jednostek piechoty zmechanizowanej, zmotoryzowanej, szturmowej, pancernej, artylerii i lotnictwa.

Głowa państwa i obecni uczcili też minutą ciszy pamięć bohaterów poległych na polu bitwy.

Prezydent Wołodymyr Zełenski zapewnił, że jest dumny, podobnie jak cała Ukraina, z obrońców Bachmuta, którzy swoją odwagą udowadniają, że Ukraińcy będą wytrwali i nie poddadzą się.

Głowa państwa napisał o tym w Telegramie , przekazuje Ukrinform.

„Twierdza Bachmut. Nasi. Niepokorni przed wrogiem. Którzy swoją odwagą udowadniają, że będziemy stać i nie poddawać się. Ukraina jest z was dumna. Ja jestem dumny! Dziękuję za odwagę, odporność i siłę, którą wykazujecie w odparciu wroga ataków” – podkreślił prezydent.

Jak informowaliśmy, we wtorek prezydent Wołodymyr Zełenski odwiedził Bachmut w obwodzie donieckim.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-