Siły obrony powietrznej zestrzeliły rano nad Ukrainą wszystkie wrogie drony – Zełenski

Siły obrony powietrznej zestrzeliły rano nad Ukrainą wszystkie wrogie drony – Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że w środę rano rosyjscy najeźdźcy wystrzelili przeciwko Ukrainie 13 dronów kamikadze „Shahed”, z których wszystkie zostały zestrzelone przez ukraińskie siły obrony powietrznej.

Zełenski oświadczył to w wiadomości wideo, informuje Ukrinform.

„Dzisiejsze rano terroryści rozpoczęli z 13 "szachedów". Wstępnie: wszystkie 13 zostały zestrzelone przez naszą ukraińską obronę przeciwlotniczą! Brawo! Jestem dumny!" - powiedział głowa państwa.

Prezydent zaapelował także do obywateli, aby podziękowali Wojskom Obrony Powietrznej, ale nie zapomnieli o alarmach.

Wideo: Kancelaria Prezydenta

Jak informowaliśmy, w wyniku porannego ataku dronów w Kijowie i w obwodzie uszkodzone zostały dwa budynki administracyjne i dom prywatny.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-