Prezydent - Wolność i godność narodu ukraińskiego ma ponad tysiąc lat

Prezydent - Wolność i godność narodu ukraińskiego ma ponad tysiąc lat

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Dziś dziewiąta rocznica początku Majdanu – Rewolucji Godności, ale wolność i godność narodu ukraińskiego ma już ponad tysiąc lat.

Jak donosi Ukrinform, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski stwierdził to podczas przemówienia wideo.

„Dzisiaj przypada dziewiąta rocznica początku Majdanu – Rewolucji Godności. Dziewiąta... Ale wolność i godność narodu ukraińskiego ma ponad tysiąc lat. Warto o tym pamiętać. Było wiele zagrożeń dla wolności naszego narodu i samego istnienia Ukraińców. Ale ludzie to przeżyli. A teraz ty i ja mamy historyczną okazję, by raz na zawsze obronić wolę Ukrainy. Wierzę, że tak będzie” – powiedział szef państwa.

Podziękował wszystkim, którzy walczą i pracują dla Ukrainy.

Jak informowaliśmy, Dzień Godności i Wolności obchodzony jest na Ukrainie 21 listopada. Został powołany na mocy Dekretu Prezydenta RP z dnia 13 listopada 2014 roku dla uczczenia rozpoczęcia tego dnia dwóch znaczących wydarzeń w najnowszej historii Ukrainy – Pomarańczowej Rewolucji z 2004 roku i Rewolucji Godności z 2013 roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-