Zełenski nazwał warunki zakończenia wojny na Ukrainie

Zełenski nazwał warunki zakończenia wojny na Ukrainie

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nazwał obowiązkowe warunki zakończenia wojny w kraju.

Jak donosi Ukrinform, Zełenski stwierdził to w swoim przemówieniu wideo do uczestników G20 na Bali, jak pisze w swoim Telegramie.

„Istnieje ukraińska recepta na pokój. Pokój dla Ukrainy, Europy i świata. I jest zestaw rozwiązań, które można wdrożyć, aby naprawdę zagwarantował pokój. Uczestnicząc w szczycie „Grupy Dwudziestu”, przedstawiłem propozycje takich rozwiązania - konkretne i uczciwe. Ukraina oferuje czołowym państwom świata współtworzenie z nami pokoju" - napisał Zełenski.

Według niego propozycje Ukrainy są następujące:

Bezpieczeństwo radiacyjne i jądrowe.

Bezpieczeństwo żywnościowe.

Bezpieczeństwo energetyczne.

Uwolnienie wszystkich więźniów i deportowanych.

Realizacja Karty Narodów Zjednoczonych i przywrócenie integralności terytorialnej Ukrainy i ładu światowego.

Wycofanie wojsk rosyjskich i zaprzestanie działań wojennych.

Przywrócenie sprawiedliwości.

Przeciwdziałanie ekobójstwu.

Zapobieganie eskalacji.

Ustalenie końca wojny

Wezwał też do zwołania międzynarodowej konferencji w celu „konsolidacji kluczowych elementów powojennej architektury bezpieczeństwa” i zapobieżenia nowej rosyjskiej agresji.

„Kiedy wszystkie środki antywojenne zostaną wdrożone, dokument o zakończeniu wojny musi zostać podpisany przez strony” – powiedział Zełenski.

Prezydent Ukrainy obiecał, że nie będzie „Mińska-3” i podziękował członkom „Wielkiej Dziewiętnastki” – z wyłączeniem Rosji – za jasne stanowisko w sprawie niedopuszczalności „nuklearnego szantażu”.

„Nie pozwolimy Rosji przeczekać, gromadzić sił, a następnie rozpocząć nowej serii terroru i globalnej destabilizacji. Nie będzie Mińska-3, które Rosja naruszy natychmiast po ich przyjęciu” -powiedział.

Jak agencja wcześniej informowała, na indonezyjskiej wyspie wypoczynkowej Bali rozpoczął się dwudniowy szczyt przywódców krajów G20 , na którym wiele uwagi zostanie poświęcone Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-