Zełenski - Wróg nie daje prezentów i „gestów dobrej woli”, wszystko zdobywamy

Zełenski - Wróg nie daje prezentów i „gestów dobrej woli”, wszystko zdobywamy

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Wróg nie daje nam prezentów, nie robi „gestów dobrej woli”. To wszystko zdobywamy.

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział o tym w wieczornym przekazie wideo, donosi Ukrinform.

Życzę zdrowia, drodzy Ukraińcy!

Dziś dzień rozpoczął się bardzo wcześnie od spotkania Sztabu Naczelnego Wodza. Szczegółowo przeanalizowano sytuację na linii frontu. Południe, wschód... Bardzo dokładnie - Donbas.

Teraz w obwodzie donieckim największa walka i bardzo ważna, dużo się tam rozstrzyga. Ewentualne straty to dalsze straty w kraju. Dlatego stoimy. Jesteśmy silni. Niczego nie oddajemy.

Dziękuję każdemu z naszych bohaterów, którzy powstrzymują te straszliwe ataki okupantów. Ciągłe ataki.

Południe. Posuwamy się krok po kroku, krok po kroku umacniając swoją pozycję.

W przestrzeni informacyjnej jest dziś dużo radości i jasne jest dlaczego. Ale nasze emocje muszą być powstrzymywane – zawsze w czasie wojny.

Na pewno nie będę karmić wroga wszystkimi szczegółami naszych operacji ani na południu, ani na wschodzie, ani gdziekolwiek indziej. Kiedy otrzymamy nasz wynik, wszyscy go zobaczą. Koniecznie.

Może nie brzmi to tak, jak ktoś teraz oczekuje. Może nie tak jak w wiadomościach. Ale musicie zrozumieć: nikt po prostu nigdzie tak sobie nie pójdzie, jeśli nie czuje siły. Wróg nie daje nam prezentów, nie robi „gestów dobrej woli”. To wszystko sami zdobywamy.

A kiedy sam zdobywasz, trzeba rozumieć, że każdy krok to zawsze opór ze strony wroga, to zawsze utrata życia naszych bohaterów.

Dlatego poruszamy się bardzo ostrożnie, bez emocji, bez zbędnego ryzyka. W interesie wyzwolenia całej naszej ziemi i aby straty były jak najmniejsze. W ten sposób zapewnimy wyzwolenie Chersonia, Kachowki, Doniecka i innych naszych miast.

Ale to będzie rezultat naszych wysiłków, naszych operacji obronnych. Te, które są w toku, te, które jeszcze planujemy.

A teraz chcę raz jeszcze i osobno ostrzec wszystkich w Moskwie, którzy podejmują odpowiednie decyzje: każda próba wysadzenia przez was elektrowni jądrowej w Kachowce, zalania naszego terytorium i odwodnienia elektrowni atomowej w Zaporożu będzie oznaczać, że wypowiadacie wojnę całemu światu. Pomyślcie, co się wtedy z wami stanie.

Dyskutowaliśmy również na Stawce o dostawie i produkcji broni - naszej broni - naprawie sprzętu, wzmocnieniu naszej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, która jest w toku, odbudowie infrastruktury krytycznej, przede wszystkim energetycznej, po rosyjskich atakach terrorystycznych.

Na dzień dzisiejszy w 15 obwodach oraz w Kijowie obowiązują ograniczenia stabilizacyjne w dostawach energii elektrycznej. Nie ma wyłączeń awaryjnych.

Wszędzie tam, gdzie nie ma prądu, powinno to odbywać się zgodnie z opublikowanymi harmonogramami. Jeśli odłączenie Twojego domu lub ulicy nie jest dzisiaj zaplanowane, powiadom lokalne władze i przedstawicieli firmy energetycznej, która Cię obsługuje. Muszą naprawić sytuację i trzymać się harmonogramu.

Rozmawiałem dzisiaj z premierem Holandii Markiem Rutte. Właśnie o przywróceniu naszej energii, ochronie ukraińskiego nieba. Dziękuję za chęć pomocy!

Oddzielnie omówiliśmy inicjatywę eksportu zboża, podstawową potrzebę kontynuowania i rozszerzenia naszego eksportu zboża. Zgodziliśmy się na jeszcze ściślejszą współpracę w celu wspierania ukraińskich inicjatyw w ONZ.

Jutro będzie bardzo aktywny dzień negocjacji - w planach jest wiele kontaktów.

Właśnie w tych dniach kończymy przygotowania do ewentualnego udziału Ukrainy w szczycie G20 w przyszłym tygodniu. Powstaje stanowisko ukraińskie. Jak zawsze nasza pozycja będzie leżała w interesie bezpieczeństwa globalnego.

Wieczorem podpisałem kolejny dekret o nagrodzeniu naszych żołnierzy. 106 żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy otrzymało nagrody państwowe.

I jeszcze jedna rzecz - bardzo ważna.

Dziś obchodzony jest Dzień Pisma i Mowy Ukraińskiej oraz Ogólnoukraiński Dzień Pracowników Kultury i Mistrzów Sztuki Ludowej. Było też dyktando jedności narodowej. Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do pisania dyktando, to ważna coroczna tradycja.

Dzisiaj pragnę złożyć życzenia nie tylko tym, którzy nauczają języków i literatury, pracują w dziedzinie kultury i pielęgnują sztukę ludową - chciałbym złożyć życzenia wszystkim naszym ludziom. Ukraina wytrwała. Ukraina się broni. I na pewno obroni.

Nie jest już kwestią, czy być Ukrainie i wszystkim ukraińskim. Jest Ukraina. Ukraina będzie.

A nasi wrogowie zginą - zginą jak rosa na słońcu. Albo jak rosyjskie przeprawy pod ciosami „Chajmarów”.

Chwała Ukrainie!

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-