Ambasador USA przy ONZ powiedziała w Kijowie - pociągniemy Rosję do odpowiedzialności za zbrodnie wojenne

Ambasador USA przy ONZ powiedziała w Kijowie - pociągniemy Rosję do odpowiedzialności za zbrodnie wojenne

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Przedstawicielka USA w ONZ ambasador Linda Thomas-Greenfield zapewniła, że armia rosyjska zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za zbrodnie wojenne.

Oświadczyła to w Kijowie na konferencji prasowej w Centrum Medialnym Ukraina-Ukrinform.

Zaznaczyła, że dziś rano spotkała się z ofiarami zbrodni wojennych, a także ich rodzinami, które opowiedziały o swoich przeżyciach. „Jedna kobieta opowiedziała, jak została zabrana przez Rosjan, torturowana i nadal cierpi na ból pleców, a ja widzę ból w jej oczach. Obiecałam jej i innym, że świat jest z nimi i świat widzi, i podzielam ich ból” – powiedziała Thomas-Greenfield.

Przedstawicielka USA przy ONZ dodała, że odwiedziła także laboratorium kryminalistyczne, w którym specjaliści dokładnie badają miejsca zbrodni wojennych i zbierają niezbędne dowody. Amerykańska dyplomatka podkreśliła, że te dowody posłużą urzędnikom do zbudowania sprawy przeciwko sprawcom tak strasznych zbrodni.

„Mój sygnał do sił rosyjskich jest prosty: pociągniemy was do odpowiedzialności za zbrodnie wojenne. Sprawiedliwość zwycięży” – podkreśliła Thomas-Greenfield.

„Wracam do Nowego Jorku zdeterminowana, aby pociągnąć Rosję do odpowiedzialności, aby kontynuować walkę z kryzysem żywnościowym, zrobić wszystko, co możliwe, aby Ukraina przetrwała w miesiącach zimowych… Stany Zjednoczone będą dalej stać po stronie Ukrainy, wraz z naszymi partnerami i sojusznikami, tak długo, jak to trwa. Ukraina nigdy nie będzie zwycięstwem Rosji. Demokracja zwycięży w tym kraju” – podsumowała Thomas-Greenfield.

Jak informowaliśmy, 8 listopada do Kijowa przybyła przedstawicielka USA przy ONZ ambasador Linda Thomas-Greenfield. Na spotkaniu z Thomas-Greenfield prezydent Wołodymyr Zełeński podkreślił potrzebę stworzenia nad Ukrainą tarczy powietrznej i kontynuowania umowy zbożowej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-