Zełenski spotkał się z amerykańskim aktorem i producentem Seanem Pennem

Zełenski spotkał się z amerykańskim aktorem i producentem Seanem Pennem

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się z amerykańskim aktorem, reżyserem, scenarzystą i producentem, zdobywcą Oscara Seanem Pennem, który po raz trzeci w czasie inwazji Rosji przyjechał na Ukrainę.

Według Ukrinformu, powołując się na oficjalną stronę głowy państwa, prezydent podziękował Pennowi za uwagę i wsparcie Ukrainy.

„Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim osobom, które osobiście przyjechały wesprzeć Ukrainę i naszych obywateli. A my chcieliśmy mieć miejsce, dzięki któremu współczesne i przyszłe pokolenia Ukraińców zapamiętają tych odważnych ludzi, którzy byli z Ukrainą od samego początku” – powiedział Zełenski.

Mówił o aktualnej sytuacji w kraju.

Strony dyskutowały o możliwościach wsparcia Ukrainy i zwrócenia uwagi świata na rozgrywające się tragiczne wydarzenia. Sean Penn zaznaczył, że kontynuuje pracę nad swoim filmem o Ukrainie.

Amerykański artysta przywiózł swoją statuetkę „Oscar” i wręczył ją Prezydentowi jako symbol wiary w zwycięstwo naszego kraju. Nagroda pozostanie na Ukrainie do końca wojny.

Wołodymyr Zełenski wręczył Seanowi Pennowi Order Zasługi III stopnia, którym aktor został odznaczony za znaczące zasługi osobiste we wzmacnianiu współpracy międzypaństwowej, wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz znaczący wkład w popularyzację ukraińskiego państwa na świecie.

Razem odwiedzili Aleję Odwagi na stołecznym Placu Konstytucji. Tam, obok nazwisk wielu światowych przywódców, którzy pomogli Ukrainie podczas inwazji rosji znajduje się tabliczka Seana Penna.

Głowa państwa podkreślił, że Aleja Odwagi zaczyna się właśnie od tablicy poświęconej amerykańskiemu aktorowi i reżyserowi, który odwiedził Ukrainę pierwszego dnia rosyjskiej inwazji, 24 lutego, aby udokumentować wydarzenia w naszym kraju i przekazać prawdę o rosyjskiej agresji na świat.

Aktor zauważył, że był bardzo tym poruszony. Według niego to dla niego wielki zaszczyt, a to miejsce będzie odtąd jednym z najbardziej kultowych w jego życiu, obok miejsc, w których urodziła się jego córka i syn, z czego jest bardzo dumny.

Jak donosi Ukrinform, amerykański aktor i reżyser Sean Penn przebywał na Ukrainie w dniu, w którym Rosja rozpoczęła inwazję. Przyjechał do Kijowa dzień wcześniej. Reżyser złożył wizytę w Kancelarii Prezydenta i wziął udział w konferencji prasowej doradcy szefa Urzędu Naczelnika Państwa Mychajła Podolaka oraz wicepremiera i ministra ds. reintegracji czasowo okupowanych ziem Ukrainy Iryny Wereszczuk. Aktor porozmawiał z dziennikarzami i ukraińskim wojskiem.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-