Zełenski - nadzieja na zimę dla rosyjskich terrorystów się nie spełni, my i przez to przejdziemy

Zełenski - nadzieja na zimę dla rosyjskich terrorystów się nie spełni, my i przez to przejdziemy

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Trzeba czasu, wysiłku i cierpliwości, by udowodnić, że nadzieja na zimę dla rosyjskich terrorystów się nie spełni.

Wołodymyr Zełenski stwierdził to w nagraniu wideo, donosi Ukrinform.

Prezydent zauważył, że tylko ostrzał 31 października kosztował Rosję ponad 2 mln przeciętnych emerytur dla jej obywateli.

„Nie biorą pod uwagę kosztów terroru energetycznego. Jeśli spojrzeć na cenę samego wczorajszego rosyjskiego ataku, użyte rakiety i drony kosztowały Rosję równowartość ponad 2 mln 300 tys. przeciętnych rosyjskich emerytur. To jeden dzień! Miesiąc - 2 mln 300 tys. rosyjskich emerytów… Zamiast przezwyciężać biedę w swoim kraju, rosyjskie kierownictwo wydaje wszystko, by nie przyznać się do historycznego błędu, jaki popełniło w tej wojnie z Ukrainą” – powiedział szef państwa.

Zełenski zapewnił też, że marzenie Rosjan o rozbiciu Ukrainy nie spełni się.

„Na polu bitwy są beznadziejni. Ukraińscy żołnierze już to udowodnili. Ale potrzeba czasu, wysiłku, cierpliwości, by udowodnić, że nawet nadzieja zimy dla rosyjskich terrorystów się nie spełni. Jestem pewien, że się przebijemy” – jest przekonany prezydent.

Jak informowaliśmy, Wołodymyr Zełenski omówił z komisarz Unii Europejskiej ds. energii Kadri Simson kwestię przywrócenia ukraińskiej infrastruktury energetycznej po rosyjskich atakach i stabilizację pracy ukraińskiej sieci energetycznej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-