Kliczko pokazał Steinmeierowi konsekwencje rosyjskiego ostrzału w centrum Kijowa

Kliczko pokazał Steinmeierowi konsekwencje rosyjskiego ostrzału w centrum Kijowa

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Mer Kijowa Witalij Kliczko pokazał prezydentowi Niemiec Frankowi-Walterowi Steinmeierowi konsekwencje ataków wojsk rosyjskich w centrum Kijowa.

Jak donosi Ukrinform, Kliczko pisał o tym w Telegramie.

„Dzisiaj pokazałem niemieckiemu prezydentowi Frankowi-Walterowi Steinmeierowi konsekwencje ataków terrorystycznych rosyjskich barbarzyńców w centrum Kijowa” – napisał szef stolicy.

Kliczko powiedział, że strony omówiły dalsze wsparcie dla Ukrainy.

„Potrzebujemy broni, potrzebujemy systemów obrony powietrznej, aby chronić domy mieszkańców Kijowa i wszystkich Ukraińców, aby chronić obiekty infrastruktury krytycznej. Ponieważ Rosja brutalizowała i nasila ataki terrorystyczne. Cywilizowany świat powinien na to odpowiedzieć i zwiększyć pomoc dla Ukrainy” – dodał.

Jak donosi Ukrinform, rankiem 10 października Rosja przypuściła zmasowany atak rakietowy na Ukrainę. W Kijowie w wyniku ataków rakietowych zostało uszkodzonych 45 budynków mieszkalnych, 5 obiektów infrastruktury krytycznej, 6 placówek oświatowych, 5 placówek medycznych itp . Do eksplozji doszło również na placu zabaw w Parku Szewczenki w centrum miasta.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-