Zełenski pokazał konsekwencje rosyjskiej okupacji Wysokopilla w obwodzie chersońskim

Zełenski pokazał konsekwencje rosyjskiej okupacji Wysokopilla w obwodzie chersońskim

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

We wsi Wysokopilla w obwodzie chersońskim, wyzwolonej od rosyjskich najeźdźców przez ukraińskich obrońców we wrześniu, pozostało 200 z czterech tysięcy mieszkańców, co najmniej 13 obywateli zostało zabitych przez Rosjan.

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział to w Telegramie, donosi Ukrinform.

„Gdziekolwiek przyjdą okupanci, pozostaje tylko ból, spustoszenie i straty. Wioska Wysokopilla w obwodzie chersońskim, wyzwolona przez naszych obrońców podczas kontrofensywy we wrześniu , liczyła przed wojną 4000 mieszkańców, teraz tylko 200. Okupacja również pochłonęła życie co najmniej 13 mieszkańców Wysokopilla” – zauważył.

Opublikował także minutowy film United24 Media o skutkach rosyjskiej obecności w wiosce i historiach lokalnych mieszkańców.

Jak informowaliśmy, w wyzwolonej wiosce Wysokopilla w obwodzie chersońskim budynki zostały zniszczone przez ostrzał lub splądrowane przez rosyjskie wojsko.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-