W ciągu doby kilkanaście ukraińskich regionów zostało dotkniętych rosyjskimi atakami terrorystycznymi — Zełenski

W ciągu doby kilkanaście ukraińskich regionów zostało dotkniętych rosyjskimi atakami terrorystycznymi — Zełenski

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W ciągu doby ponad dziesięć regionów Ukrainy zostało dotkniętych rosyjskimi atakami terrorystycznymi.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział to podczas wtorkowego przemówienia, donosi korespondent Ukrinform.

„W ciągu doby ataki terrorystyczne dotknęły ponad 10 regionów Ukrainy. Obwód żytomierski i obwód kijowski, obwód sumski, Dniepr i Krzywy Róg, obwód charkowski oraz zaporoski, Mikołajów i inne miasta południowej Ukrainy, Donbas” – powiedział Zełenski.

Zapewnił, że wszędzie gdzie to możliwe trwają przyspieszone prace konserwatorskie.

Jednocześnie Prezydent podkreślił, że obecnie ogólna sytuacja nadal wymaga bardzo świadomego zużywania energii elektrycznej i ograniczania używania urządzeń zużywających dużo energii w godzinach szczytu.

„Im bardziej świadome jest zużycie energii elektrycznej w naszych gospodarstwach domowych w godzinach od 17:00 do 23:00, tym stabilniejszy będzie nasz system energetyczny. Każdy, kto przestrzega tej prostej zasady w godzinach szczytu, pomaga całemu krajowi” – dodał Zełenski.

Zaapelował do Ukraińców, aby wyjaśnili to swoim bliskim, przyjaciołom i sąsiadom, aby „naszą jedność narodową skierować na wspólny i bardzo potrzebny rezultat”.

Jak donosi Ukrinform, od 10 do 18 października, 408 obiektów infrastruktury zostało zaatakowanych przez Federację Rosyjską i zniszczonych, w tym ponad 45 obiektów infrastruktury energetycznej. Uszkodzonych zostało również 180 budynków mieszkalnych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-