Prezydent zapewnił, że wszyscy więźniowie ukraińscy wrócą do domu

Prezydent zapewnił, że wszyscy więźniowie ukraińscy wrócą do domu

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że wszyscy więźniowie ukraińscy wrócą do domów, a zespół wymiany kontynuuje pracę.

Powiedział to w wieczornym przekazie wideo, donosi korespondent Ukrinformu.

„Nastąpił kolejny etap uwolnienia naszego narodu z niewoli rosyjskiej. Udało nam się uwolnić 108 Ukrainek – oficerów, sierżantów, szeregowców. Armia, Marynarka Wojenna, Obrona Terytorialna, Gwardia Narodowa, Straż Graniczna. 96 żołnierzy, 37 z nich ewakuowanych z Azowstalu, 12 cywilów. Wśród uwolnionych dzisiaj są ci, którzy zostali schwytani na długo przed wojną na pełną skalę. Nie zapominamy o żadnym z naszych ludzi, musimy ich wszystkich uwolnić. I uwolnimy Nasz zespół ds. wymiany kontynuuje pracę. Budanow, Jermak, Usow Maluk, Łubinec i inni” – zauważył Zełenski.

Podziękował wszystkim zaangażowanym za ten sukces, a także tym, którzy uzupełniają nasz fundusz wymiany i zapewniają pojmanie wrogów.

„Im więcej mamy rosyjskich jeńców, tym szybciej będziemy mogli uwolnić naszych bohaterów. Powinien o tym pamiętać każdy ukraiński żołnierz, każdy dowódca na pierwszej linii” – podkreślił szef państwa ukraińskiego.

Jak informowaliśmy, w poniedziałek 17 października Ukraina zwolniła 108 kobiet z niewoli rosyjskiej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-