Załużny - pogrzebaliśmy mit o niezwyciężoności armii rosyjskiej, a teraz zwracamy swoje

Załużny - pogrzebaliśmy mit o niezwyciężoności armii rosyjskiej, a teraz zwracamy swoje

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Walery Załużny złożył życzenia obrońcom z okazji ich święta i zauważył, że w lutym 2022 r. Ukraińcy wytrzymali potężny atak wroga, pogrzebali mit o niezwyciężoności armii rosyjskiej, a teraz zwracają swoje i posuwają się do przodu.

Jak donosi Ukrinform, napisał Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy z okazji Dnia Obrońców Ukrainy na Facebooku.

„Zima 22. to już historia świata. Wytrzymaliśmy potężny cios wroga. Pokazaliśmy, co to znaczy być Ukraińcem, mieć odwagę walczyć o naszą wolność.

„W zaciętych bitwach, pod stalowym deszczem rosyjskich pocisków, trzymaliśmy się każdego kawałka naszej ziemi. Zatrzymaliśmy atak wroga i pogrzebaliśmy mit o niezwyciężoności armii rosyjskiej” – twierdzi Załużny.

Według niego nikt i nic nie zatrzyma zwycięskiego pochodu armii ukraińskiej: „A teraz zwracamy swoje. Nikt i nic nas nie powstrzyma. Wybraliśmy drogę wojowników i idziemy do przodu. Cały świat patrzy na nas entuzjastycznie i z nadzieją.”

W piątek 14 października, w chrześcijańskie święto wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny, Ukraińcy obchodzą Dzień Obrońców Ukrainy i Dzień Kozaków.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-