FOTOKRONIKA WOJNY - Wojsko, ratownicy, lekarze, wolontariusze - to zjednoczony front obrony Ukrainy

FOTOKRONIKA WOJNY - Wojsko, ratownicy, lekarze, wolontariusze - to zjednoczony front obrony Ukrainy

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Na Ukrainie obchodzony jest Dzień Obrońców. Po raz pierwszy - w warunkach wojny na pełną skalę.

Żołnierze różnych rodzajów wojska, a także medycy, ratownicy i wolontariusze bronią Ukrainy przed atakami rosyjskich najeźdźców na jej niepodległość i ludzkie życie.

Nieugięci bojownicy chronią każdy centymetr ukraińskiej ziemi nawet wtedy, gdy wydaje się to niemożliwe, utrzymują obronę w „Azowstal”, przeżywają nieludzkie warunki przetrzymywania w rosyjskiej niewoli i wracają do domu, szybko opanowują najnowszą broń od zachodnich partnerów, wyzwolą jedno po drugim z okupowanych przez wroga miejscowości, opiekuj się okolicznymi mieszkańcami i czworonożnymi przyjaciółmi.

W ich oczach siła i pewność zwycięstwa nad wrogiem.

Ukraińcy są na własnej, od Boga danej ziemi, którą trzeba było rozkopać okopami i zasypać fragmentami zniszczonego sprzętu agresora.

Podczas gdy nasze wojsko odpiera rosyjskich najeźdźców na linii frontu, ci Ukraińcy, którzy znaleźli się pod ostrzałem rakietowym wroga, ratują żołnierze Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych i lekarze. Od pierwszego dnia inwazji na pełną skalę wróg bezlitośnie atakuje cywilów. Ponadto ratownicy po ostrzale gaszą pożary, rozminowują ukraińskie ziemie, które Rosjanie „zapełniali” przedmiotami wybuchowymi.

Całodobową ochronę Ukrainy i jej obrońców na polu bitwy z tyłu stanowią wolontariusze, którzy tkają siatki maskujące, kupują drony i tworzą taktyczne apteczki z najnowocześniejszym sprzętem medycznym dla wojska.

Wojskowi medycy i kapelani idą ramię w ramię z wojskowymi z przodu. Cywilni przechodzą kursy udzielania pomocy medycznej i dołączają do jednostek obrony terytorialnej, aby być gotowym do stawienia czoła wrogowi.

Jak wiadomo, ukraińscy żołnierze są tradycyjnie upamiętnini w święto wstawiennictwa Matki Bożej, Dzień Kozaków i Dzień Powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii, które obchodzone są 14 października. Dlatego właśnie tę datę wybrano na ustanowienie święta narodowego obrońców Ukrainy – na znak szacunku dla tych, którzy stanęli w obronie od początku rosyjskiej agresji na wschodzie i południu naszego kraju w 2014 roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-