Liczba dzieci rannych na Ukrainie wzrosła do 767

Liczba dzieci rannych na Ukrainie wzrosła do 767

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Na Ukrainie wojska federacji rosyjskiej zabiły 391 dzieci i zraniły 767 dzieci - poinformowała służba prasowa Prokuratora Generalnego w Telegramie, donosi Ukrinform.

„Wg danych z 22 września 2022 r. ponad 1158 dzieci ucierpiało na Ukrainie w wyniku masowej agresji zbrojnej federacji rosyjskiej. Według oficjalnych informacji zabito 391 dzieci, a ponad 767 zostało rannych o różnym stopniu ciężkości” – czytamy w komunikacie.

Dane nie są ostateczne, ponieważ trwają prace nad ich ustaleniem w miejscach aktywnych działań wojennych, na terytoriach czasowo okupowanych i wyzwolonych.

Najbardziej dotknięte dzieci były w obwodzie donieckim - 399, charkowskim - 226, kijowskim - 116, mikołajowskim - 72, czernihowskim - 68, ługańskim - 61, chersońskim - 55, zaporoskim - 47, dniepropietrowskim – 26.

21 września 8-letni chłopiec został ranny w wyniku ostrzału nieprzyjaciela w mieście Kurachowe w obwodzie donieckim.

20 września 16-letni chłopiec został ranny w wyniku ostrzału w obwodzie charkowskim.

2500 placówek edukacyjnych zostało uszkodzonych w wyniku bombardowań i ostrzału przez siły zbrojne federacji rosyjskiej. Spośród nich 289 zostało całkowicie zniszczonych.

Jak informowaliśmy, 24 lutego federacja rosyjska rozpoczęła nowy etap wojny z Ukrainą – inwazję na pełną skalę. rosyjscy najeźdźcy ostrzeliwują miasta i wsie, zabijając cywilów. Siły obronne Ukrainy zaciekle stawiają opór wojskom rosyjskim. Według stanu na 22 września ukraińscy obrońcy zabili około 55 510 rosjan.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-