Charków i obwód są bez prądu - linia energetyczna uległa awarii z powodu ostrzału

Charków i obwód są bez prądu - linia energetyczna uległa awarii z powodu ostrzału

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W Charkowie i obwodzie charkowskim nie ma światła z powodu awarii linii zasilania awaryjnego – poinformował w Telegramie zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Kyryło Tymoszenko, donosi Ukrinform.

„Właśnie zostaliśmy poinformowani, że Charków i obwód są bez prądu. Linia zapasowa, która zasilała ludność, uległa awarii. Teraz wszystkie siły skierowane są w celu wyeliminowania problemu. O wynikach poinformuję później” – powiedział.

Tymoszenko wyjaśnił, że sytuacja ta jest wynikiem podstępnego ostrzału dokonanego dzień wcześniej przez rosjan.

Jak informowaliśmy, 11 września wojska rosyjskie przypuściły ataki rakietowe na ukraińskie elektrownie cieplne, w wyniku czego wiele regionów na pewien czas zostało pozbawionych dostaw energii elektrycznej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-