Doniecka OWA pokazała konsekwencje ostrzału Siewerska

Doniecka OWA pokazała konsekwencje ostrzału Siewerska

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Doniecka Obwodowa Administracja Wojskowa opublikowała nagranie wideo przedstawiające konsekwencje ostrzału miasta Siewiersk przez wroga.

Film został opublikowany na kanale YouTube OWA, donosi Ukrinform.

Film pokazuje częściowo i całkowicie zbombardowane prywatne domy, wiele kraterów po wybuchach pocisków, fragmenty rosyjskich pocisków.

„Tu prawie nie ma spokoju - ciągle strzelają. rosjanie aktywnie wykorzystują tu nie tylko artylerię, ale także lotnictwo - próbują zniszczyć infrastrukturę miasta i zabić jak najwięcej cywilów”, głosi wiadomość.

Ukraińskie wojsko zauważyło na nagraniu, że wróg od dłuższego czasu ostrzeliwał Siewiersk „w celu zniszczenia całej infrastruktury miasta, aby w przyszłości, jak myślą sobie, jak chcą, było mniej walk ulicznych. W tym celu niszczą całą infrastrukturę miasta”.

Jak informowaliśmy, agresor nieustannie ostrzeliwuje region Doniecka, zabijając i raniąc ludzi, niszcząc cywilną infrastrukturę osiedli w regionie.

Obowiązkowa ewakuacja jest przeprowadzana w obwodzie donieckim. Do okresu jesienno-zimowego powinno pozostać nie więcej niż 235 tys. ludności zaangażowanej w proces obronności i wspierającej działanie infrastruktury krytycznej, resztę należy ewakuować. Do 24 lutego w obwodzie donieckim na stałe mieszkało 1 milion 670 tysięcy osób.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-