Rosja skoncentrowała wokół Ukrainy około 430 samolotów i ponad 360 śmigłowców

Rosja skoncentrowała wokół Ukrainy około 430 samolotów i ponad 360 śmigłowców

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Znacznie powiększyła się grupa śmigłowców używanych przez federację rosyjską przeciwko Ukrainie – obecnie ich liczba przekracza 360.

Jurij Ignat, przedstawiciel Dowództwa Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy, powiedział o tym podczas briefingu w Centrum Medialnym Ukraina-Ukrinform, donosi korespondent Ukrinformu.

„Na początku wojny na pełną skalę wokół Ukrainy grupy lotnicze Federacji Rosyjskiej składały się z 700 samolotów - 450 samolotów i 250 śmigłowców. Siły powietrzne i inne siły obronne zniszczyły już wiele samolotów wroga, jednak wróg ma możliwość uzupełnienia tego składu, wyciągając sprzęt lotniczy z głębi kraju. Dziś samolotów jest nieco mniej - 430 znajduje się obecnie wokół granic Ukrainy na różnych lotniskach na Białorusi, w Rosji na Krymie. Ale zgrupowanie śmigłowców znacznie się zwiększyło i obecnie liczy ponad 360 śmigłowców, którymi nieprzyjaciel ma do dyspozycji blisko granic Ukrainy – powiedział Ignat.

Wyjaśnił to tym, że to samoloty szturmowe i śmigłowce bojowe są coraz częściej wykorzystywane do wsparcia sił lądowych Federacji Rosyjskiej.

Dodał też, że Rosja przyciąga różne rodzaje lotnictwa.

„Odnotowujemy loty lotnictwa strategicznego, bombowców dalekiego zasięgu, myśliwców-bombowców Su-34, samolotów szturmowych” – dodał Ignat.

Zwrócił również uwagę na fakt, że wrogie samoloty wykrywające radary A-50 nadal pracują zarówno w niebie Białorusi, jak i w niebie Rosji.

Jak donosił Ukrinform, nieprzyjaciel zwiększył aktywność lotniczą na lotnisku Belbek koło Sewastopola po wybuchach na lotnisku Saki, skąd wystartowały samoloty taktyczne najeźdźców.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-