„Armia dronów” - do końca sierpnia planują zakup 200 dronów rozpoznawczych

„Armia dronów” - do końca sierpnia planują zakup 200 dronów rozpoznawczych

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W ramach projektu „Armia Dronów” do końca sierpnia dla ukraińskiego wojska zostanie zakupionych 200 dronów rozpoznawczych - poinformował wicepremier - minister cyfrowej transformacji Ukrainy Mychajło Fedorow w Telegramie, donosi Ukrinform.

„Zebraliśmy już 751 milionów hrywien na „Armię Dronów" za pośrednictwem platformy UNITED24. Do końca sierpnia planujemy zamknąć pierwsze zadanie — zakup 200 dronów rozpoznawczych" - napisał.

Fedorow dodał, że pierwsze drony zostały już zakupione w ramach projektu. Wśród nich jednym z najlepszych dronów jest FlyEye. Jgo prędkość może osiągnąć 160 km/h, a zasięg lotu to 60 km. Umożliwi to zwiadowcom penetrację za liniami wroga i uzyskanie ważnych informacji.

Siły Zbrojne wzmocnią także drony DJI Matrice 300. Drony mają potężne kamery i termowizory. W dzień i w nocy żołnierze ukraińscy będą mieli dobry widok na wrogi sprzęt.

Ponadto Ministerstwo Statystyki prowadzi negocjacje z ukraińskimi producentami dronów w celu zakupu ich w przyszłości dla „Armii Dronów”. Według Fedorowa trwają negocjacje z firmami „Skif", „Skyton" i „Ukrjet",

Ukrjet to jeden z największych bezzałogowych statków powietrznych produkowanych seryjnie na Ukrainie. W powietrzu może się znajdować około 10 godzin i potrafi przelecieć 150 km od stacji kontrolnej. SKIF posiada kamerę, która działa w trybie offline. Skyton może latać do 20 godzin.

„Jestem pewien, że dzięki rozwojowi military-tech na Ukrainie pojawi się więcej startupów, co sprawi, że ukraińska armia będzie jedną z najbardziej technologicznych na świecie. Naszą przewagą jest inteligencja i kreatywność. A siła tkwi w Siłach Zbrojnych” – podkreślił Fedorow.

Jak informowaliśmy, 1 lipca Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, Ministerstwo Cyfrowej Transformacji i platforma UNITED24 ogłosiły uruchomienie projektu „Armia Dronów”. To kompleksowy program, który będzie obejmował systematyczny zakup dronów, ich naprawę i wymianę eksploatacyjną, a także szkolenie pilotażowe.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-