W ciągu ostatniego dnia najeźdźcy ostrzelali 12 miejscowości w obwodzie donieckim

W ciągu ostatniego dnia najeźdźcy ostrzelali 12 miejscowości w obwodzie donieckim

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Wojska rosyjskie ostrzelały w ciągu ostatniego dnia 12 miejscowości w obwodzie donieckim, zabijając i raniąc cywilów.

Jak donosi Ukrinform, Policja Państwowa poinformowała o tym w Telegramie .

Najeźdźcy zaatakowali miejscowości: Awdijewka, Toreck, Bachmut, Zalizne, Soledar, Maryinka, Mikołajówka, Kamianka, Zoriane, Kodema, Perwomajske i Maksymilianówka.

Nieprzyjaciel ostrzeliwał ludność cywilną za pomocą samolotów, wyrzutni rakietowych, artylerii i systemów rakietowych „Grad” i „Huragan”.

38 obiektów cywilnych zostało zniszczonych i uszkodzonych przez ostrzał wroga - 33 budynki mieszkalne, z czego sześć to budynki wielomieszkaniowe, dwie szkoły, poradnia gruźlicy, pole namiotowe i garaże.

Zbrodnie wojsk rosyjskich są udokumentowane (art. 438 kk Ukrainy – naruszenie praw i zwyczajów wojennych).

Jak donosi Ukrinform, według szefa obwodowej administracji wojskowej Pawła Kyrilenki, 1 sierpnia wojska rosyjskie zabiły trzech cywilów w obwodzie donieckim i zraniły trzech kolejnych mieszkańców.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-