Wojska rosyjskie ostrzelały 17 miejscowości w obwodzie donieckim - są zabici i ranni

Wojska rosyjskie ostrzelały 17 miejscowości w obwodzie donieckim - są zabici i ranni

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W obwodzie donieckim oddziały federacji rosyjskiej w ciągu ostatniej doby ostrzelały 17 miejscowości, powodując straty i obrażenia.

Jak donosi Ukrinform, zgłosiła to Policja Narodowa Ukrainy.

W ciągu dnia wojska rosyjskie ostrzelały 17 miejscowości: Awdijewka, Wuhledar, Bachmut, Kramatorsk, Mikołajówka, Wełyka Nowosilka, Krasnohorówka, Słowiańsk, Zalizne, Kamianka, Wodjane, Iwanowskie, Kurdyumówka, Jasnobrodiwka, Karliwka i Perwomajske i Niu Jork .

rosjanie uderzali w miasta i wsie samolotami i pociskami rakietowymi R-500 „Iskander-K” , artylerią i „Gradami”. Są zabici i ranni.

Nieprzyjaciel zniszczył i uszkodził 52 obiekty cywilne - 37 budynków mieszkalnych, szpital, przychodnię lekarską, dworzec autobusowy w Słowiańsku, infrastrukturę kolejową, koksownię itp.

Policjanci pracowali na miejscu każdego ostrzału. Policja i SBU wszczęły postępowanie karne na podstawie art. 438 (naruszenie praw i zwyczajów wojennych) Kodeksu Karnego Ukrainy.

Jak donosi Ukrinform, w ciągu ostatniego dnia w obwodzie donieckim, rosjanie zabili 6 cywilów i 15 ranili.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-