Siły Zbrojne Ukrainy zlikwidowały już 38750 rosyjskich najeźdźców

Siły Zbrojne Ukrainy zlikwidowały już 38750 rosyjskich najeźdźców

raport
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Od 24 lutego do 20 lipca Siły Zbrojne Ukrainy wyeliminowały około 38300 (+200) żołnierzy rosyjskich – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku, donosi Ukrinform.

Siły Zbrojne zniszczyły również:

Czołgi – 1700(+9); pojazdy opancerzone – 3905(+5); systemy artyleryjskie – 856(+5); wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe - 250(+2); systemy obrony przeciwlotniczej – 113(+0); samoloty – 221(+1); helikoptery – 188(+0); operacyjno-taktyczne UAV – 703(+10); pociski manewrujące 167(+0); statki / łodzie – 15(+0); pojazdy i cysterny – 2775(+8); wyposażenie specjalne – 70(+0).

W szczególności największe straty wroga (w ciągu ostatniej doby) zaobserwowano na kierunku bachmuckim.

Dane są cały czas aktualizowane.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent rosji władimir putin ogłosił rozpoczęcie inwazji na Ukrainę na pełną skalę. Oddziały federacji rosyjskiej ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi z użyciem artylerii, systemów rakietowych i rakiet balistycznych. Siły Zbrojne Ukrainy stawiają zaciekły opór rosyjskim najeźdźcom.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-