Premier Holandii odwiedził Irpień

Premier Holandii odwiedził Irpień

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Burmistrz Irpeniu Ołeksandr Markuszyn zwrócił się do premiera Holandii Marka Rutte o pomoc w odbudowie miasta.

Jak donosi Ukrinform, Markuszyn napisał o tym w Telegramie.

„Właśnie rozmawiałem z premierem Holandii Markiem Rutte, który odwiedził Irpin w ramach roboczej wizyty na Ukrainie. Zrobiłem mu prezentację o zniszczeniu naszego miasta i poprosiłem jego kraj o pomoc w odbudowie zniszczonych domów mieszkańców, naszych szkół i przedszkoli” – zaznaczył burmistrz.

Markuszyn podziękował także Rutte za silne wsparcie Ukrainy i Ukraińców.

Jak donosi Ukrinform, w czerwcu Rutte powiedział, że sukces Ukrainy w przeciwdziałaniu rosyjskiej agresji będzie zależał od dostaw broni przez jej zachodnich sojuszników, więc kraj musi wysłać jeszcze więcej broni.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-