FOTOKRONIKA WOJNY: Morze za siatką – zaminowany sezon na plażach Odessy

FOTOKRONIKA WOJNY: Morze za siatką – zaminowany sezon na plażach Odessy

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Na plażach Odessy zaczęto instalować ogrodzenia z siatki, aby zamknąć dla odpoczywających przejście do morza.

Takie konstrukcje ochronne zostały zauważone przez fotoreportera Ukrinform na plażach Welykogo Fontanu.

Chętni do opalania usadowili się na leżakach, ręcznikach oraz w wyposażonych miejscach wzdłuż nowych ogrodzeń. Chociaż w pobliżu znajdują się tabliczki z informacją o zakazie przebywania na piasku i pływania ze względu na to, że akwen jest zaminowany.

Jednak niektórych urlopowiczów nie powstrzymują te siatki – wchodzą do wody mimo niebezpieczeństwa min.

Jak donosi Ukrinform, 24 maja szef odeskiej ODA Maksym Marczenko wydał rozporządzenie „zabraniające odwiedzania plaż w pasie ochronnym wybrzeża Morza Czarnego, którym przewiduje wzmożoną kontrolę wybrzeża w celu wykrywania podejrzanych lub niebezpiecznych obiektów”.

Zgodnie z rozporządzeniem na plażach mogą przebywać tylko ci, którzy wykonują zadania wojskowe lub specjalne. Właściciele i użytkownicy lokali, działek przylegających do plaż, a także właściciele i zarządcy restauracji, hoteli, obiektów turystycznych itp., którzy posiadają wyjścia na plażę, muszą zapewnić przestrzeganie tego zakazu.

Na konferencji prasowej 30 czerwca rzeczniczka Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Odessy Maryna Martynenko poinformowała, że plaże w obwodzie nie będą otwarte ze względu na zagrożenie minami i atakami wroga.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-