Panzerhaubitze już „zapracowało” przeciwko rosyjskim najeźdźcom we wschodniej Ukrainie

Panzerhaubitze już „zapracowało” przeciwko rosyjskim najeźdźcom we wschodniej Ukrainie

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Siły zbrojne Ukrainy otrzymały niemiecką artylerię samobieżną Panzerhaubitze 2000 i już wyrządzają nimi szkody rosyjskim pozycjom na wschodnich granicach.

Jak donosi Ukrinform, Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało o tym na Facebooku, publikując odpowiedni film.

„Działo samobieżne 155 mm Panzerhaubitze 2000 już „zapracowało” przeciwko rosyjskim najeźdźcom na wschodnich granicach. Szybki ogień. Precyzja. Efektywne wykorzystanie amunicji. Minimalny czas trafienia w cel i opuszczenia pozycji bojowej. PzH 2000 to ponad 55-tonowy pojazd bojowy niemieckiego pochodzenia i już jest „zarejestrowany” w Siłach Zbrojnych” – czytamy w komunikacie.

Jak donosi Ukrinform, od 24 lutego do 2 lipca ukraińscy obrońcy zlikwidowali około 35 870 rosyjskich żołnierzy, 1582 czołgi, 217 samolotów, 186 helikopterów i inny sprzęt wroga.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-