Załużny pokazał, jak na froncie działają polskie „Kraby”

Załużny pokazał, jak na froncie działają polskie „Kraby”

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Polskie samobieżne armatohaubice „Krab"już z powodzeniem działają na froncie.

Wideo z działań bojowych tego sprzętu opublikował na Facebooku dowódca sił zbrojnych Ukrainy Walery Załużny, informuje Ukrinform.

„Nikogo nie zaatakowaliśmy. Chronimy swoje. Jesteśmy pierwszą armią pokoju. Broń, amunicja i sprzęt dostarczane przez kraje partnerskie pomagają nam chronić pokój na Ukrainie i w całej Europie” – czytamy w komunikacie.

AHS Krab to nowoczesna samobieżna haubica zamontowana na podwoziu gąsienicowym i ma układ wieżowy. Maksymalna szybkostrzelność działa to sześć strzałów na minutę. Dostępne jest strzelanie seriami pocisków. Praktyczna szybkostrzelność w warunkach bojowych, w których załoga może efektywnie pracować przez długi czas, to dwa strzały na minutę. Te haubice są zdolne do rażenia celów na odległość do 40 km.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-