Atak rakietowy na budynek w obwodzie odeskim - 14 osób już zginęło, ratownicy przebierają gruzy

Atak rakietowy na budynek w obwodzie odeskim - 14 osób już zginęło, ratownicy przebierają gruzy

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Liczba ofiar w wyniku nocnego ataku rakietowego okupantów w rejonie białogrodzkim obwodu odeskiego wzrosła do 14 osób – poinformowała Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, informuje Ukrinform.

Ratownicy dodali, że od godziny 06:00 wiadomo już o 14 osobach, które zginęły w wyniku ataku rakietowego. Kolejnych 30 zostało rannych, w tym 3 dzieci. Pracownikom Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych udało się już uratować spod gruzów 7 osób, w tym 3 dzieci.

Przypomnijmy, w nocy 1 lipca rosyjskie samoloty strategiczne od strony Morza Czarnego przypuściły atak rakietowy na obwód odeski. Jedna rakieta uderzyła w 9-piętrowy budynek mieszkalny, druga w bazę wypoczynkową.

W wieżowcu jedno wejście na 9 pięter zostało całkowicie zniszczone, najpierw pod gruzami znaleziono ciała 6 zabitych osób, zgłoszono siedmiu rannych, w tym dzieci. Nieco później ratownicy znaleźli jeszcze 4 martwe ciała.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-