SBU ustaliła szczegóły wystrzelenia rosyjskich rakiet w centrum handlowym w Krzemieńczuku

SBU ustaliła szczegóły wystrzelenia rosyjskich rakiet w centrum handlowym w Krzemieńczuku

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ustaliła, że rakiety wroga, które uderzyły w centrum handlowo-rozrywkowe „Amstor” w Krzemieńczuku, zostały wystrzelone w przestrzeń powietrzną z obwodu kurskiego.

Jak donosi Ukrinform, zostało to napisane w Telegramie SBU.

Odnotowano, że według szefa SBU Iwana Bakanowa służby specjalne zbierają liczne dowody potwierdzające, że wojska rosyjskie celowo popełniły zbrodnię wojenną.

„Rakiety X-22 zostały wystrzelone z bombowców Tu-22M3, które wystartowały z lotniska „Szajowka” obwodu kałuskiego federacji rosyjskiej. Same rakiety zostały wystrzelone z przestrzeni powietrznej obwodu kurskiego” – czytamy w raporcie.

Opublikowano również wideo z momentem uderzenia, w którym według SBU „dobitnie pokazuje, że okupanci trafili do centrum handlowego, w którym było wiele osób”.

Zwraca się również uwagę, że możliwe jest porównywanie zdjęć satelitarnych miasta przed i po ostrzale.

„Oznacza to, że wszystkie fikcje propagandowe są obalane przez fakty” – podkreśla SBU.

Jeśli chodzi o ostrzał zakładu, zauważa SBU, nie było tam magazynów ze sprzętem wojskowym.

„Jeśli wyjdziemy z logiki okupantów, to półki supermarketów i fabryka pojazdów budowlanych. stanowią dla nich zagrożenie. Armia rosyjska to wylęgarnia terrorystów, którzy z pewnością zostaną ukarani za swoje zbrodnie. Wszystkie dowody są obecnie dokładnie dokumentowane” – powiedział Bakanow.

Jak donosi Ukrinform, 27 czerwca dwa rosyjskie pociski uderzyły w Kremenczuk w obwodzie połtawskim. Jedna z rakiet uderzyła w centrum handlowe, w którym obecnych było około 1000 osób.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Kyryło Tymoszenko poinformował, że w wyniku ataku rakietowego na centrum handlowe w Krzemieńczuku zginęło ponad 20 osób, a 59 zostało rannych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-