Zełenski - na szczycie NATO - Rosję trzeba izolować

Zełenski - na szczycie NATO - Rosję trzeba izolować

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Rosja musi być izolowana, nie może znajdować się w tych strukturach międzynarodowych, które chce zniszczyć - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski na szczycie NATO w Madrycie, donosi Ukrinform.

„Rosja musi być izolowana. Nie powinna znajdować się w strukturach międzynarodowych, które chce zniszczyć. Nie powinno być dialogów, które nie mają sensu, dopóki ona sama nie zacznie szukać tego dialogu. Musi sama szukać dialogu, a zatem szukać pokoju – powiedział Zełenski.

Zaznaczył, że Ukraina potrzebuje gwarancji bezpieczeństwa, dlatego trzeba znaleźć dla niej miejsce we wspólnej przestrzeni bezpieczeństwa.

„Polityka otwartych drzwi NATO nie powinna przypominać pracy przejść starego kijowskiego metra: one są otwarte, a kiedy się zbliżasz - zamykają się, dopóki nie zapłacisz. Czy Ukraina nie zapłaciła jeszcze wystarczająco dużo? Czy nasz wkład w obronę Europy i całej cywilizacji jest nadal niewystarczający? Co w takim razie jeszcze potrzeba? - podkreślił Prezydent.

W dniach 28-30 czerwca w Madrycie odbywa się szczyt NATO. Szefowie państw i rządów rozważają sposoby wzmocnienia polityki odstraszania i obrony oraz rozwoju zdolności obronnych Sojuszu w nowej sytuacji bezpieczeństwa, która pojawiła się po inwazji Rosji na Ukrainę.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-