Rosja wystrzeliła już w Ukrainę 2800 rakiet – Prezydent

Rosja wystrzeliła już w Ukrainę 2800 rakiet – Prezydent

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Łączna liczba rakiet wystrzelonych przez Rosję na Ukrainie wynosi już 2811.

Jak donosi Ukrinform, powiedział o tym w wideo prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

„Właśnie wziąłem udział w specjalnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ zwołanym na wniosek Ukrainy. Zwołanym przez Albanię – ten kraj przewodniczy Radzie Bezpieczeństwa. Wykorzystaliśmy wszystkie międzynarodowe naciski, aby postawić Rosję przed wymiarem sprawiedliwości za terroryzm państwowy – za wszystko, co armia rosyjska zrobiła przeciwko Ukraińcom w Krzemieńczuku, Oczakowie, Łysyczańsku, Charkowie, Dnieprze i w wielu, wielu innych miastach Ukrainy. Na dzisiejszy wieczór łączna liczba rosyjskich pocisków, które trafiły w nasze miasta, wynosi 2811. A ile jeszcze bomb, ile pocisków artyleryjskich” – powiedział Zełenski.

Według niego wszyscy rozumieją, że rosja zabija niewinnych ludzi w tej wojnie przeciwko narodowi ukraińskiemu.

„Wezwałem ONZ do wykorzystania istniejących mechanizmów Karty Narodów Zjednoczonych do powstrzymania rosyjskich manipulacji strukturami Organizacji i utworzenia specjalnego trybunału do zbadania działań rosyjskich okupantów na ziemi ukraińskiej” – powiedział prezydent.

Zełenski zauważył, że ukraińskie organy ścigania i wywiadu robią wszystko, co w ich mocy, aby zidentyfikować wszystkich rosyjskich żołnierzy odpowiedzialnych za terror przeciwko ukraińskim miastom.

„Nazwiska, twarze i wszystkie informacje o każdym z tych terrorystów będą znane światu. Żaden z nich nie będzie w stanie uniknąć odpowiedzialności, a sankcje osobiste dla tych osób nie wystarczą. Wyrok i więzienie – to jest minimum, na jakie zasługują” – powiedział.

Zaznaczył, że wszyscy rosyjscy propagandyści próbujący usprawiedliwiać działania armii rosyjskiej również zostaną ukarani.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-